کد خبر: 726494 A

وزیر علوم در جمع راهپیمایان:

منصور غلامی اظهار داشت: مردم مسائل و مشکلات معیشتی و اقتصادی را با انقلاب مقایسه نمی‌کنند و این مسائل را با یکدیگر درگیر نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منصور غلامی (وزیر علوم تحقیقات و فناوری) در حاشیه مراسم ۲۲ بهمن با اشاره به حضور چشمگیر مردم در این راهپیمایی گفت: با وجود مشکلات بسیاری که مردم اکنون در زندگی خود احساس می‌کنند اما می‌بینیم که باز هم پرشور در این مراسم حضور پیدا کرده‌اند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: مردم مسائل و مشکلات معیشتی و اقتصادی را با انقلاب مقایسه نمی‌کنند و این مسائل را با یکدیگر درگیر نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه خون شهیدان برای رفاه جامعه و حال مردم ریخته شده است، گفت: ما باید خون شهیدان را پاس بداریم و امروز هم برای تجدید بیعت با آنها  آمده‌ایم.

غلامی درباره صحبت‌های استکبار جهانی برای شوراندن مردم علیه انقلاب اسلامی و ایجاد فاصله میان آنها بیان کرد: استکبار جهانی و دولت‌های غربی به دنبال این هستند تا با صحبت‌های خود مردم را از انقلاب‌زده کنند اما مردم ما اکنون به بلوغ سیاسی رسیده‌اند و مسائل انقلاب را درک می‌کنند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره حضور چشمگیر دانشگاهیان در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: دانشگاهیان پیشاپیش مردم در راهپیمایی امسال شرکت و با آنها همراهی کرده‌اند.

غلامی یادآور شد: همه گروه‌ها باید همپای دیگر مردم در این راهپیمایی شرکت کرده و در صحنه اجرا نیز کمک کنیم تا مسائل و مشکلات کشور را برطرف کنیم.

وی در خصوص انتظار مردم از انقلاب اسلامی هم گفت: بعد از ۴۰ سال ابتدا باید مشاهده کنیم چه چیزی کسب کرده‌ایم. ایران استقلال دارد و در زمینه تبادلات بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای دارد.

وزیر علوم همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره راز ماندگاری انقلاب ایران گفت: وجود رهبری که مردم به ایشان اعتماد دارند و عامل دیگر پشتوانه مردمی است.همچنین مردمی که پشتوانه رهبر هستند، مهمترین رکن انقلاب است و مسئولان هم باید همه تلاش خود را انجام دهند.

منصور غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر