کد خبر: 726080 A

سرلشکر صفوی:

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تاکید کرد: در ۲۲ بهمن امسال علیرغم وجود تمامی مشکلات، ملت ایران با حضور آگاهانه و هوشمندانه خود پاسخ‌تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها را خواهند داد.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا در اجتماع پیشگامان انقلاب اسلامی استان اصفهان و تجلیل از مدیران شاخص و پیشگامان انقلاب اسلامی که به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، گفت: مطمئن هستم که در ۲۲ بهمن امسال علیرغم وجود تمامی مشکلات ملت عزیزمان با حضور آگاهانه و هوشمندانه خود پاسخ تحریم‌‌‌های ظالمانه آمریکائی‌‌ها را خواهند داد و یکپارچه و متحد زیر پرچم اسلام و قران و ولایت فقیه با انسجام و اقتدار خود باردیگر عزمت ملت ایران را نمایش خواهند داد.

وی ادامه داد: باید واقع‌‌‌بین باشیم. مشکلات داخلی داریم اما پس از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی ایران علیرغم فشارهای بسیاری که دشمنان و بدخواهان وارد کرده‌‌‌اند، در این چهل سال ایران قدرتمند شده است و یک درخت تنومند ۴۰ ساله با ریشه‌‌های عمیق و شاخه‌‌های گسترده شده که دامنه نفوذ آن تا مدیترانه گسترش پیدا کرده است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا با اشاره به نقش مردم اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: مردم اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیشتاز بودند و اولین حکومت نظامی در اصفهان تشکیل شد. جوانان انقلابی استان اصفهان، علما و بازاریان و همه اقشار استان در پیروزی این انقلاب پیشتاز بوده‌‌‌اند و علاوه‌‌‌بر آن در هشت سال دفاع مقدس فرزندان برومند، بسیجیان و ارتشیان دلاور و پاسداران غیور و در کنار آنها عزیزان جهاد سازندگی استان اصفهان با شجاعت و خردمندی در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس حضور پررنگ و تعیین‌‌کننده‌‌ای داشتند. 

صفوی افزود: در پانصد سال گذشته دو مرحله تمدن‌‌سازی داشته‌‌ایم، یک مرحله در زمان صفویه که از اصفهان آغاز شد که شیعه و ایران یکپارچه شد و مرحله دوم با رویداد انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری دوران دیگری از تمدن‌‌‌سازی آغاز شده است که به فضل الهی و برکت حضرت بقیه‌‌‌‌الله الاعظم (عج) تا ۵۰ سال آینده یک فرهنگ و تمدن جدید اسلامی را خواهیم ساخت.

وی اضافه کرد: هم‌‌‌اکنون نیز در عرصه تمدنی، استان اصفهان علاوه‌‌‌بر آنکه قطب صنعتی کشور است، قطب فرهنگی و تمدنی است و فرصت‌‌‌های زیادی پیش‌‌روی این استان است. 

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا با اشاره به دیدار جمعی از مردم مردم اصفهان با مقام معظم رهبری تصریح کرد: در آن دیدار مقام معظم رهبری فرمودند: «اصفهان در مقطعی مرکز نورافشانی علمی در کشور و در دنیای اسلام بوده است و علما، دانشمندان و هنرمندان این خطه، دستیابی به این جایگاه را، افق فعالیت‌های خود قرار دهند.»

صفوی ادامه داد: باید جایگاه خودمان را پیدا کنیم، استان اصفهان علیرغم توانمندی‌های بالا و کسب رتبه‌‌‌‌های برتر کشور در بسیاری از امور اقتصادی، تولیدی و علمی و فرهنگی، در سال‌های اخیر هم در بخش اعتبارات دولتی و هم در سرمایه‌‌‌گذاری بخش خصوصی از برخی استان‌‌‌ها عقب‌‌افتاده است و بخش دولتی، این استان را استان برخوردار می‌‌‌‌‌دانند و اعتبارات کمتری به این استان اختصاص می‌‌دهند.

وی افزود: در این استان شاهد نوعی سرمایه‌‌‌گریزی بدلیل نامساعد بودن شرایط کسب و کار و البته برخی سخت‌‌‌گیری‌‌ها هستیم  و لازم است استان اصفهان به سمت کار جمعی و مشارکت در برخی از امور روی آورد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا با اشاره به فعالیت‌‌‌های بنیاد نصف جهان در حل برخی از مشکلات استان اصفهان خاطرنشان کرد: در تهران بیش از دویست نخبه اصفهانی داریم و در هماهنگی با مرجعیت، امام جمعه و استاندار و به‌طور کلی استان اصفهان، بنیادی به نام بنیاد نصف جهان برای حل مشکلات کلان استان تشکیل دادیم تا مسائل استان به ویژه موضوع آب و موضوعاتی از قبیل قطار سریع‌‌‌السیر به سمت حل شدن پیش رود و این بنیاد در امورات اجرایی دخالت نکرده و صرفا در سطح راهبردی به هدایت موضوعات می‌‌پردازد.

صفوی با اشاره به لزوم وحدت و همدلی در امورات استان و همچنین در بعد ملی ابراز داشت: باید یاد بگیریم باهم باشیم و در سطح ملی نیز اگر ملت ما، مسئولان و سران قوا باهم باشند، می‌‌‌توانند کشور را به جلو و پیشرفت ببرند.

سید یحیی رحیم صفوی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر