کد خبر: 724640 A

شامگاه دیروز در تالار فدراسیون هندبال برگزار شد؛

پرونده نخستین المپیاد ورزشی دیپلماتیک «صلح و دوستی» شامگاه دیشب با حضور مسئولان وزارت امور خارجه و روسای فدراسیون‌های ورزشی و اهدای جوایز برندگان این دوره در تالار فدراسیون هندبال بسته شد.

به گزارش ایلنا، رضا عبدی مسئول انجمن ورزش‌های همگانی وزارت امور خارجه با اعلام این خبر گفت: مراسم اختتامییه نخستین المپیاد ورزشی دیپلماتیک با رقابت تیم‌های فوتسال سفارتخانه‌های قزاقستان و عراق شروع شد که تیم قزاقستان در یک بازی پر گل با نتیجه هفت بر یک از سد تیم عراق گذشت و قهرمان نخستین دوره از رقابت‌ها شد.

وی افزود: پس از پایان رقابت‌ها، طی آیینی نماهنگ‌هایی در پاسداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش درآمد و سپس تیم‌های برتر با حضور محمدتقی صابری، معاون اداری مالی وزارت امور خارجه، محمدجواد زمانیان مدیر اداره تعاون و رفاه وزارت امور خارجه، روسای فدراسیون‌های تنیس روی میز، فدارسیون شطرنج و سازمان لیگ فوتسال و سفرای قزاقستان، معاون سفیر افغانستان، کاردار سفارت عراق مدال‌ها و جوایز خود را دریافت کردند.

به گفته انجمن ورزش‌های همگانی وزارت امور خارجه، در این مراسم تیم‌های برتر فوتسال این المپیاد به ترتیب تیم‌‌‌های فوتسال سفارتخانه‌‌‌های قزاقستان، عراق و ترکیه رتبه‌های اول، دوم و سوم این رقابت‌ها را کسب کردند. 

عبدی ادامه داد: در رشته تنیس روی میز نیز تیم‌های وزارت امور خارجه ایران به مقام قهرمانی رسید و سفارت اندونزی و سفارت روسیه به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را کسب کردند.

گفتنی است، در مسابقات شطرنج نیز سفارت افغانستان، سفارت مجارستان و سفارت افغانستان به رتبه‌های برتر دست یافتند.

وزارت امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر