کد خبر: 724515 A

رییس دیوان عدالت اداری:

رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی متعلق به مردم است و مردم پشتیبان و حافظ آن هستند، از قضات و کارکنان دیوان عدالت اداری خواست با حضور در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، این صحنه الهی را گرم تر و پر شور تر کنند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام محمد کاظم بهرامی در نطق پیش از دستور نشست هیأت عمومی دیوان با اشاره به ایام شهادت حضرت فاطمه (س) به طرح حدیثی درباره فضائل حضرت زهرا (س) پرداخت و گفت: مقام حضرت فاطمه (س) را می توان از خلال احادیث حضرت رسول (ص) درباره ایشان  دریافت کرد. جایی که پیامبر خدا می فرمایند: فاطمه پاره تن من است، مقام و منزلت آن حضرت مشخص می شود و هنگامی که رسول گرامی اسلام (ص) می فرمایند: یا فاطمه خدا از خشم تو، غضبناک و از رضایت تو راضی می شود، اوج مقام الهی ایشان متصور می شود. وقتی معلوم می شود که محور غضب و رضای خدا، غضب و رضای حضرت زهرا (س) است، این موید مقام عصمت و  حرکت آن حضرت در مسیر الهی است.

 حجت الاسلام بهرامی در ادامه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: چهل سال قبل رخدادی بزرگ و بی نظر در قرن های اخیر بوجود آمد که دنیا را تکان داد و استکبار جهانی را به وحشت انداخت.

 وی افزود: دشمنان تلاش های فراوانی کردند که مانع پیروزی انقلاب اسلامی شوند، اما اراده خدا چیز دیگری بود.

رییس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: این انقلاب مربوط به حزب و جناح خاصی نبوده و انقلاب تمام ملت علیه نظام فاسد و طاغوتی پهلوی بود که با اتکاء به خداوند و پیروی از تعالیم دین مقدس اسلام و با خروش و جانفشانی ملت ایران به پیروزی رسید.

حجت الاسلام بهرامی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان تلاش های زیادی برای به نابودی کشاندن آن انجام دادند. موج ترورها، هزاران نفر را به خاک و خون کشید؛ کودتا طراحی شد و اقدامات مختلفی صورت گرفت تا این انقلاب بدین سمت کشیده شود اما، عنایت خداوند و پشتیبانی مردم و هوشیاری نیرو های انقلاب همه توطئه ها خنثی شد.

وی افزود: یکی از بزرگترین توطئه ها علیه انقلاب، جنگ تحمیلی بود که ملت ایران با تقدیم صدها هزار شهید و جانباز و آزاده، با چنگ و دندان از انقلاب و میهن خود حراست کردند و نگذاشتند یک وجب از خاک میهن در دست دشمن باقی بماند.

رییس دیوان عدالت اداری در ادامه گفت: پس از آن در سال ۸۸ به بهانه تقلب در انتخابات فتنه ۸۸ را به کمک فریب خوردگان داخلی طراحی کردند و چندین ماه کشور را ملتهب نمودند که در نهایت مردم در روز نهم دی ۸۸ به صحنه آمدند و سحر ساحران را خنثی کردند.

وی تصریح کرد: توطئه های رنگارنگ دشمن یک پس از دیگری ادامه دارد و تمرکزی فعلی آنها بر مسائل اقتصادی است و به یک معنی اعلان جنگ اقتصادی به راه انداخته اند. همه اینها حکایت از این دارد که انقلاب همچنان بالنده و توفنده در مسیر مستقیم و بدون هیچ انحرافی با همان اصالت  اولیه و در خط امام راحل (ره) در حرکت است؛ چرا که اگر حرکت انقلاب متوقف شده بود، دیگر دشمنان نیازی به ادامه توطئه ها از جمله تحریم نمی دیدند و به اهداف خود رسیده بودند.

حجت الاسلام بهرامی افزود: خدا را سپاس می گوییم که به ما توفیق داد تا در مسیر انقلاب و در خط امام و رهبری حرکت کنیم، خدا را سپاس می گوییم که ملتی داریم شجاع، مقاوم و دشمن شناس که در طول ۴۰ سال گذشته دشمن خود را شناخته و

توطئه های آنها را شناسایی کرده و در این مسیر پر فرازو نشیب ۴۰ سال است که در حمایت از انقلاب خود با سربلندی و اقتدار به پیش رفته است.

رییس دیوان عدالت اداری در پایان گفت: مسیر ما مسیر روشنی است و تمسک به حبل الله ، حرکت در مسیر ولایت و رهبری معظم انقلاب و همچنین خود باوری و اتکاء به خود و پویش در مسیر اقتصاد مقاومتی، رای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است.

 

 

 

 

انقلاب اسلامی دیوان عدالت اداری محمد کاظم بهرامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر