کد خبر: 723800 A

مقصودی در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت:

نماینده سبزوار تاکید کرد: آقای نمکی و روحانی؛ مردم این روزها از طرح تحول سلامت برعکس جملات آقای روحانی ناراضی هستند چون نگاه پوپولیستی داشتند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسین مقصودی در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان در صحن علنی مجلس گفت: باید یادآوری کنیم به انقلاب و امام ظلم است اگر از دستاوردهای انقلاب یادی نکنیم، اقتدار نظام و سلامت و آموزش و سدسازی همه و همه نتیجه انقلاب و دستاوردهای دهه فجر ۵۷ است. در دولت‌ها دستاوردهای خوبی داشته‌ایم و در دولت دوازدهم هم با توجه به انتقاداتی که در اقتصاد داریم، ظلم است که از خوبی‌ها هم نگوییم. در دولت اول روحانی کنترل تورم زبان زد بود اما چرا از آقای طیب‌نیا خبری نیست؟

وی تصریح کرد: سید حسن قاضی‌زاده هاشمی به کجا رفت؟ چرا رفت؟ و چگونه رفت؟ در وزارت کار تنها آقای بندپی و سازمان بهزیستی پاسخگوی مردم بودند اما کجا رفت؟ و چرا رفت؟ چون بهزیستی پاسخگوی مردم هم بود و این سوال را ای کاش پاسخ می‌دادید و این سوالاتی است که آقایان روحانی نوبخت باید پاسخگو باشند و اگر از وزیر پیشین وزارت بهداشت از بندپی و از طیب‌نیا  و جهرمی و علوی و و وزیر دفاع یادی نکنیم و از آقای زنگنه یادی نکنیم ظلم است اما این دولت نمکی کم داشت که نمکی هم آمد. 

مقصودی تصریح کرد: مردم و کسانی که شما را می‌شناسند به خوش نامی و تخصص و  به غیر سیاسی بودن شهرت عام و خاص هستید اما چه تضمینی وجود دارد آقای نوبخت این سرمایه را نسوزاند. قطعا ما نمایندگان با رای بالا به ایشان رای خواهیم داد اما رییس‌جمهور چگونه می‌خواهد از او حمایت کنید؟ برنامه‌های نمکی بومی‌سازی و محلی نیست برنامه‌ها باید ایالتی و محلی شود اما به بهداشت و درمان به صورت بومی توجه نشده و به بهداشتی و پزشک خانواده برنامه خاصی ارائه نشده است و برای نیروهای درجه پایین وزارت بهداشت برنامه خاصی ایجاد نشده است.

 وی ادامه داد: آقای نمکی و روحانی؛ مردم این روزها از طرح تحول سلامت برعکس جملات آقای روحانی ناراضی هستند چون نگاه پوپولیستی داشتند و اگر نگاه بنیادی داشتند باید منشا بیماری‌ها را پیدا کنیم. سوءتغذیه عامل اصلی این بیماری‌ها است.

نماینده سبزوار ادامه داد: سفره مردم کوچک شده است و بیماری ها افزایش پیدا کرده. جناب رییس جمهور به آقای نوبخت بفرمایید به کمک آقای نمکی بشتابد. برخلاف گفته آقای رییس جمهور، تنها بخشی از مردم فاقد طرح بیمه هستند؛ آنهایی هم که بیمه هستند بیمه آنها اعتباری ندارد؛ همه داروها را با بیمه نمی دهند. مردم توان پرداخت داروها را ندارند. طرح تحول سلامت برای مردم گران تمام شده است.

وی خطاب به رییس جمهور گفت: سخن من با شما و آقای نوبخت است که همه می دانند رفتن آقای هاشمی ناشی از اختلافات درون دولت بود. آقای نوبخت معتقد بودند آقای هاشمی بیشتر از آنچه باید خرج می کنند و دولت جیبش خالی است. چه کسی باید دخل و خرج را باهم هماهنگ کند؟! آقای روحانی، چند ده هزار میایارد بدهی به بیمارستان ها این مراکز را به سمت ورشکستگی پیش برده است و کشور و دولت های آینده را رنج می دهد. اتفاقی که در این چند سال افتاد جیب دولت را خالی کرد. این سوال ها مطرح می شود که آقای نمکی چگونه می خواهند نابسامانی را جبران کند و با کدام اعتبار می خواهد کمبودها را جبران کند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: آقای روحانی؛ همه کشور را رها کردید و شعار طرح تحول اقتصادی دادید. افراد نه چندان سالم را با نام خصوصی سازی آوردید و خصوصی خواری کردید. وضع بهداشت رها شد. با عدم همکاری آقای نوبخت، کارهای آقای نمکی هم به سرانجام نمی رسد.  آقای رییس جمهور آیا می توانید جلوی دخالت های آقای نوبخت را بگیرید و بگویید از آقای نمکی حمایت کند؟!

وی ادامه داد: شما رییس جمهور کشور بزرگی هستید؛ چرا پشت تریبون اطلاعات نادرست نوبخت را باور می کنید؟! مردم به ما می خندند؛ اینقدر از سلامت گفتید آیا می دانید از اول انقلاب تنها دولتی هستید که سهم کارگران را به خزانه واریز کردید. همیشه از دفتر بیمه سخن گفتید، م یدانید که دیگر دفترچه صادر نمی شود؟!  شما به عنوان یک ایرانی آیا خبر دارید با فروش اوراق مشارکت برای دولت های بعد چالش ایجاد می کنید؟ آیا می دانید اگر یک روستایی بعد ساعت 2 بیمار شود باید خودش هزینه پرداخت کند؟!

وی افزود: آقای هاشمی در زمان وزارت از شما خواست در بخش خصوصی هم فعالیت کند و شما هم خلاف قانون پذیرفتید. در تاریخ ثبت خواهد شد و شما چالش های این دولت را خواهند دید و از شما  به عنوان ضعیف ترین دولت یاد خواهند کرد .

نمکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر