کد خبر: 723177 A

با حضور معاون عمرانی وزیر کشور انجام شد؛

با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و فرماندهی کل سپاه، عملیات اجرائی ۴۰ هزار پروژه عمرانی زودبازده و کم هزینه در مناطق محروم و کم برخوردار کشور آغاز شد.

به گزارش ایلنا، مهدی جمالی‌‌‌نژاد در حاشیه شروع عملیات اجرایی ۴۰ هزار پروژه عمرانی زودبازده کم‌‌‌‌هزینه در مناطق محروم و کم‌‌‌برخوردار گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در کنار افتتاح بیش از ۲۲ هزار و ۳۰۰ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان و ۷۸۸۰ پروژه عمرانی و خدماتی در سطح روستاهای کشور، سرعت قطار پروژه‌‌‌های عمرانی نه تنها کم نشده بلکه با شروع بیش از ۴۰ هزار پروژه عمرانی کم‌‌‌هزینه و زودبازده با تمرکز بر حوزه‌‌های زیرساختی آب، اشتغال و مسکن محرومین، ریل‌‌گذاری و شتاب بیشتری یافت.

وی در این مراسم که همراهی استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس دنبال شد، اظهار داشت: در راستای منویات مقام معظم رهبری در کمک به عمران و آبادانی روستاهای کشور و با استفاده از ظرفیت خیرین و مشارکت‌‌های مردمی و استفاده از قابلیت‌های جوانان پرتلاش و جهادگر و تقویت فرهنگ کار و تلاش در سطح جامعه، این ۴۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی عمرانی با ۲۸ عنوان در عرصه‌‌‌های کشاورزی، آب و فاضلاب، سلامت و بهداشت، آموزش، فرهنگی، ورزشی و... در نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

گفتنی است؛ کلنگ‌‌زنی پروژه‌‌های جدید در حالی انجام شد که در دهه فجر امسال بیش از ۲۲ هزار و ۳۰۰ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان مشتمل بر ۷۸۸۰ پروژه عمرانی و خدماتی توسط دهیاری‌‌‌ها در مناطق روستائی افتتاح می‌‌شود.

مهدی جمالی‌نژاد مهدی جمالی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر