کد خبر: 723096 A

امروز انجام شد؛

سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در چهار کشور برونئی دارالسلام، چک، ترکیه و هلند روز شنبه و پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با رئیس جمهور دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایلنا، حجت‌‌‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این دیدار، برای موفقیت سفرای جدید آرزوی موفقیت کرد و از آنان خواست ضمن معرفی توانمندی‌‌‌ها و ظرفیت‌‌های کشورمان به سرمایه‌‌‌گذاران و بخش‌‌‌های خصوصی و دولتی محل ماموریت خود، بیش از پیش برای توسعه، تقویت و تحکیم روابط و مناسبات همه‌‌‌جانبه با دیگر کشورها تلاش کنند.

رییس‌‌جمهور همچنین با اشاره به انتخاب حمیرا ریگی، سفیر جدید ایران در برونئی به عنوان دومین سفیر زن و دومین سفیر اهل سنت جمهوری اسلامی ایران، بر استمرار حضور بانوان در سطوح مختلف مدیریت کشور به عنوان یکی از اصلی‌‌‌ترین سیاست‌های دولت تاکید کرد.
حمیرا ریگی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برونئی، اکبر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری چک، محمد فرازمند سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه و علیرضا کاظمی ابدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت روابط ایران با کشورهای محل ماموریت خود در زمینه‌‌های مختلف، بر تلاش و جدیت در راستای توسعه مناسبات اقتصادی و همکاری‌‌های همه‌‌جانبه ایران با دیگر کشورها تاکید کردند.

ایران جمهوری اسلامی ایران جهان چک رییس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر