کد خبر: 722987 A

رئیس سازمان انرژی اتمی:

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره سازوکار مالی اروپا گفت: اروپایی‌ها در بعد اقتصادی قدم امیدوار کننده‌ای برداشتند امیدواریم در همین مسیر با سرعت و شتاب بیشتر حرکت کنند. آنگونه که خودشان اعلام می‌کنند مشکلاتی دارند و علیرغم اینکه با تاخیر انجام دادند، ثبت شرکت اینستکس قدم امیدوار کننده‌ای است و انتظار داریم قدم‌های نهایی را بردارند.

به گزارش ایلنا، علی اکبر صالحی امروز در بازدید از نمایشگاه دست آوردهای چهل ساله صنعت هسته ای کشور در باغ موزه دفاع مقدس با بیان اینکه اکنون می توانیم راکتورهای تحقیقاتی را طراحی کنیم، افزود: اگر کشورهای همسایه علاقه مند به راکتورهای تحقیقاتی آب سبک هستند می توانیم برای آنها طراحی و در اختیار آنها بگذاریم و آموزش بدهیم که رادیوداروی خود را تولید کنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه ما به قسم خود پایبندیم گفت: اینکه می‌گویند صنعت هسته‌ای متوقف شده است چنین نیست و باید دستاوردهای هسته‌ای به مردم نشان داده شود.

وی تصریح کرد: در اکتشاف و استخراج قدم‌های بلندی برداشته‌ایم.

صالحی درباره همکاری با اروپایی‌ها هم گفت: همکاری در بعد فنی خوب جلو می‌رود و حتی پروژه‌هایی را اروپا در ایران انجام می‌دهند از جمله ایجاد بهترین مرکز ایمنی هسته‌ای در غرب آسیا که ۲۰ میلیون یورو برای آن تعهد کرده‌اند. در بعد سیاسی و حقوقی اختلاف نظرهایی داریم اروپایی‌ها انتظارات خودشان را دارند و ما هم آرای خودمان را داریم و ما در مدار سیاسی خود حرکت می‌کنیم.

صالحی درباره سازوکار مالی اروپا گفت: اروپایی‌ها در بعد اقتصادی قدم امیدوار کننده‌ای برداشتند امیدواریم در همین مسیر با سرعت و شتاب بیشتر حرکت کنند. آنگونه که خودشان اعلام می‌کنند مشکلاتی دارند و علیرغم اینکه با تاخیر انجام دادند، ثبت شرکت اینستکس قدم امیدوار کننده‌ای است و انتظار داریم قدم‌های نهایی را بردارند.

وی افزود: سازمان انرژی اتمی همواره آماده است و اگر چنانچه طرف مقابل در چارچوب تعهدات برجامی عمل نکند، تصمیمات مقتضی را در زمان خود خواهد گرفت.

رئیس سازمان انرژی اتمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر