کد خبر: 722842 A

رضایی در جمع خبرنگاران:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در شکل جدید با تشکیل هیئت عالی نظارت تلاش خواهیم کرد که به دلیل سرعت‌بخشی در کارها حیطه نظارت را بیشتر کنیم تا سیاست‌های کلی تحقق پیدا کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محسن رضایی صبح امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اجرای سیاست‌های کلی نظام، گفت: در ابتدا چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سالگرد ورود امام به کشور و دهه فجر را به مقام معظم رهبری و ملت ایران تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم در سال‌های آینده این انقلاب بتواند همچون گذشته به اهدافش برسد.

وی تاکید کرد: سیاست‌های کلی نظام بر اساس قانون اساسی شیرازه اصلی کشور است و در همه امور باید وجود داشته باشد تا بتوانیم به یکپارچگی در مدیریت برسیم و هزینه‌ها را کاهش دهیم و سرعت پیشرفت را افزایش دهیم تا آرمان‌ها تحقق یابد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تحول ساختاری در مجمع گفت: در دوره جدید ابلاغ مقام معظم رهبری ما با یک تحول ساختاری و محتوایی در مجمع تشخیص مصلحت نظام روبرو هستیم دو سال است که این تحولات را شروع کردیم، از نظر ساختاری سه بخش در مجمع بودند که به صورت مستقل هم بودند و ما اینها را الان یکی کردیم.

وی تصریح کرد: از نظر محتوایی تلاش کردیم که تعامل بین مجمع تشخیص و نخبگان و مردم را با یک برنامه‌ریزی افزایش دهیم و این کنفرانس هم برای همین موضوع شکل گرفته است که تعامل حاکمیت با نخبگان و مردم افزایش پیدا کند.

رضایی خاطرنشان کرد: مجمع تشخیص یکی از راه‌های این تعامل‌بخشی خواهد بود. از طرف دیگر مساله نظارت برای ما مساله جدی بوده و از سال ۹۲ نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی بوده و تعداد زیادی از قوانین و برنامه‌های اجرایی کشور در این پنج، شش سال گذشته مورد نظارت قرار گرفته است.

وی افزود: در شکل جدید با تشکیل هیئت عالی نظارت تلاش خواهیم کرد که به دلیل سرعت‌بخشی در کارها حیطه نظارت را بیشتر کنیم تا سیاست‌های کلی تحقق پیدا کند. 

محسن رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر