کد خبر: 722704 A

میرسلیم در مراسم ترحیم دبیرکل حزب موتلفه:

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد:‌ مرحوم حبیبی واقعا اهل مشورت بود. تصمیم‌‌گیری هم می‌‌کرد و در تصمیم‌‌گیری قاطع بود اما فقط به فرد توجه نمی‌‌کرد و اینطور نبود که بگوید من دبیرکل هستم، پس اینطور دستور می‌‌دهم. او بسیار متواضع بود و غرور و تکبر در ایشان نبود. هیچگاه ندیدم که خودش را تحمیل کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید مصطفی میرسلیم عصر امروز در مراسم ترحیم محمد نبی حبیبی در مسجد امام صادق (ع) گفت: ما در جمهوری اسلامی شعار شایسته‌‌سالاری را بسیار داده ایم و اگر این مهم را از نگاه دانش و تجربه و طی مدارج لازم بررسی کنیم، متوجه می‌‌شویم مسئولیت‌‌هایی که آقای حبیبی داشتند، بر مبنای شایستگی‌‌های ایشان بود.

وی با اشاره به آشنایی خود با محمد نبی حبیبی اظهار داشت: ما ناگزیر بودیم استانداری را بعد از انقلاب انتخاب کنیم، مرحوم حبیبی از کسانی بود که در این زمینه خدمات فراوانی داشت. به یاد دارم در طول دوران استانداری چطور به روحانیت توجه داشت و می‌‌دیدم چه مناسبات خوبی بین ایشان و شهید دستغیب وجود دارد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: صمیمیتی که ایشان با برادران ما در جامعه مدرسین حوزه قم داشتند، مشهود بود و همه می‌‌دیدند چه ارادتی به علما دارند. یادم است در زمان وزارت نیک‌‌روش بود که چگونه ایشان از حبیبی دفاع کرد.

میرسلیم با بیان اینکه مرحوم حبیبی در همه سمت‌‌هایی که کسب کرد، زهد داشت، تصریح کرد: در همه سمت‌‌ها یادم نمی‌‌آید که ایشان اقدامی کرده باشد برای اینکه او را بپسندند. او از این کارها دوری می‌‌کرد و خیلی از ما باید به این نکته توجه کنیم که باید به دنبال کسی که شایستگی دارد، برویم.

وی افزود: ایشان واقعا اهل مشورت بود. تصمیم‌‌گیری هم می‌‌کرد و در تصمیم‌‌گیری قاطع بود اما فقط به فرد توجه نمی‌‌کرد و اینطور نبود که بگوید من دبیرکل هستم، پس اینطور دستور می‌‌دهم. او بسیار متواضع بود و غرور و تکبر در ایشان نبود. هیچگاه ندیدم که خودش را تحمیل کند. او به قرآن علاقه‌‌مند بود و با عشق به آن عمل می‌‌کرد. قرار نبود که ایشان بعد از مجمع عمومی دوازدهم در این صحنه بماند، خودش گفته بود و ما دیدیم، هنوز نمی‌‌توانیم از او فارغ شویم.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اضافه کرد: خداوند او را رحمت کند و امیدواریم که خداوند این را نصیب ما کند که بتوانیم راه او را ادامه دهیم. 

مصطفی میرسلیم مصطفی میر سلیم سید مصطفی میر سلیم سید مصطفی میرسلیم مصطفی میرسیلم سیدمصطفی میرسلیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر