کد خبر: 721735 A

محسنی بندپی:

استاندار تهران تاکید کرد: شورای اطلاع‌رسانی استان در برنامه‌ریزی‌ها و مواجهه با بحران‌های احتمالی موثر است.

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای اطلاع‌‌‌رسانی استان تهران که با حضور ریحانی رئیس سازمان اطلاعات استان، امین بابایی سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌المللی استانداری و اعضای شورا برگزار شد، گفت: در ابتدای انقلاب امام راحل تاکید داشتند اگر کارهای ویژه‌‌‌ای از سوی مسئولان انجام شده است به اطلاع مردم برسد.

وی افزود: اطلاع‌‌‌رسانی اقدامات برجسته از سوی مسئولان با توجه به تبلیغات سوء دشمن و و القای ناکارآمدی اداره امور کشور همواره یکی از ضرورت‌‌‌ها است.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه این نظام برآمده از رای مردم، قانون اساسی و حاکمیت مردم است، اظهار داشت: اطلاع‌‌‌رسانی اقدامات و امور مهم از سوی مسئولان برای ایجاد امیدواری و رفع یاس و ناامیدی و خنثی کردن تبلیغات سوء دشمن از ضرورت‌‌ها است.

محسنی بندپی ادامه داد: کم‌‌‌توجهی و بی‌‌دقتی در بیان دستاوردها در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی وجود داشته است و لازم است دستاوردها تبیین و تحلیل شده و از کلی‌‌گویی پرهیز شود.

وی با اشاره به دستورالعمل‌‌های اعلام شده در شکل‌‌گیری شورای اطلاع‌‌رسانی استان تهران تصریح کرد: در مقدمه این دستورالعمل استانداری تهران از نقش محوری به عنوان نماینده حاکمیت در اطلاع‌‌‌رسانی به موقع، به‌‌هنگام و با سرعت در اطلاع‌‌رسانی برخوردار است. 

استاندار تهران با بیان اینکه برای استانداری‌‌ها در شورای اطلاع‌‌‌رسانی استان برای تعیین خط مشی ویژه رسانه‌‌‌ای در ایام خاص نقش تعریف شده است، خاطرنشان کرد: چهار کمیته این شورا وظایف مهمی به عهده دارند از جمله در کمیته زیربنایی شهرداری به عنوان عضو شناخته می‌‌‌شود و همچنین در این شورا پنج نفر از صاحبنظران افکارعمومی می‌‌توانند در جلسات حضور یابند.

محسنی بندپی با تاکید بر اینکه اطلاع‌‌رسانی مسایل و مشکلات و دستاوردها در استان تهران در رسانه ملی باید گسترش یابد، ابراز داشت: تکرار خبرهای مهم و دستاوردها در بخش‌‌های مختلف خبری رسانه ملی برای آنکه همه افراد جامعه در جریان امور قرار بگیرند، یک نیاز رسانه ای است.

وی با اشاره به ضرورت توجه به جایگاه روابط عمومی سازمان‌‌‌‌‌ها و نهادهای مختلف بیان کرد: بهره‌‌مندی از افراد متخصص و آگاه در حوزه روابط عمومی و اطلاع‌‌‌رسانی اخبار به هنگام مورد توجه مدیران دستگاه‌‌ها باشد تا بر مبنای آینده‌‌پژوهی، افراد متخصص به کار گرفته شوند.

استاندار تهران اضافه کرد: شورای اطلاع‌‌رسانی استان تهران با حضور افراد متخصص و اعضای شورا می‌‌تواند در زمان بحران‌‌های خاص و احتمالی برای برنامه‌‌‌ریزی‌‌ها موثر باشد.

انوشیروان محسنی بندپی انوشیروان محسنی‌بندپی انوشیروان محسنی بند پی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر