کد خبر: 721463 A

رئیس رژیم صهیونیستی:

رئیس رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین سخنرانی خود بار دیگر بر مواضع ضد‌ایرانی‌اش تاکید کرد و گفت: به اعتقاد من ایران به سیاست اسرائیل هم در شمال، هم در سوریه و هم در لبنان پاسخ خواهد داد.

به گزارش ایلنا به نقل از عاروتص شوآ، «رئوین ریولین»، رئیس‌ رژیم صهیونیستی، در دوازدهمین کنفرانس سالانه امنیت ملی چالش‌های پیش روی رژیم صهیونیستی را بررسی کرد.

وی در آغاز سخنان خود، دو کلمه را برای توصیف موقعیت استراتژیک اسرائیل در آینده نزدیک انتخاب کرد: «تحرکات و پیچیدگی».

«رئوین ریولین» گفت: تحرکات و تشدید از یک طرف، عوارض و پیچیدگی در حال رشد از سوی دیگر. این‌ها دو ویژگی اصلی در حوزه  امنیت و سیاست در سال گذشته و در آینده نزدیک است.

رئیس‌ رژیم صهیونیستی هم چنین در مورد نقش ایران در منطقه مدعی شد: «افرادی هستند که فکر می‌کنند برنامه‌های منطقه‌ای ایران متوقف شده و یا با اقدامات اسرائیل تغییر یافته است در هر صورت به اعتقاد من ایران به سیاست اسرائیل هم در شمال، هم در سوریه و هم در لبنان پاسخ خواهد داد. چالش ایران تنها به مناطق  شمالی محدود نمی‌شود بلکه مربوط به دیپلماسی بین‌المللی است.»

وی در ادامه اظهارات بی‌اساس خود مدعی شد: «ادامه آزمایش‌های موشک‌های بالستیک ایران و اقداماتی که از تهران به اجرا درمی‌آید، مدت‌هاست که در روابط ایران و اعضای اتحادیه اروپا مناقشه ایجاد کرده است. در گفت‌وگوهای من با امانوئل مکرن، رئیس‌جمهور فرانسه هفته گذشته، این موضوع در کنار مسئله لبنان مطرح شد. احساس می‌کنم که اروپایی‌ها به دیدگاه اسرائیل نسبت به خطرات ناشی از ایران نزدیک‌تر می‌شوند.»

رئیس رژیم صهیونیستی در ادامه در مورد مساله فلسطین خاطرنشان کرد: «سازمان امنیت اسراییل  معتقد است که تنها راه حل نظامی نمی‌تواند به  بهبود شرایط در نوار غزه کمک کند بلکه باید ترکیبی از روش‌های نظامی و سیاسی را به کار بگیریم.»

وی در ادامه ضمن تاکید بر موضع ایران ستیزانه‌اش ادعا کرد: «ما باید یک استراتژی را طراحی و به کار بگیریم. رفتار دولت  ایران با حمایت‌های اسد موجب خلاء قدرت در سوریه شده است. همچنین حضور ایران با ضعف سیستماتیک دولت لبنان و خروج نیروهای دموکراتیک از انجام  مشارکت در خاورمیانه تقویت می‌شود. ما باید همه تلاش خود را به کار ببندیم تا متحدان نزدیک ما به منطقه بازگردند.»

ایران رژیم صهیونیستی رووین ریولین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر