کد خبر: 721256 A

عراقچی با در دیدار همتای اتریشی:

معاون سیاسی وزارت امور خارجه که برای برگزاری دور جدید رایزنی‌های سیاسی ایران و اتریش در وین بسر می‌برد با قائم مقام وزیر امور خارجه اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، پتر لیک در این دیدار با اشاره به اهمیت ایران در سیاست خارجی اتریش و همچنین جایگاه آن در منطقه غرب آسیا، اراده سیاسی کشور متبوعش برای تداوم و افزایش رایزنی‌ها، همکاری‌ها و تعاملات دو کشور در ابعاد و حوزه‌های مختلف اعم از دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد و گفت: اتریش از برجام حمایت کرده و همگام با اتحادیه اروپایی برجام را یک توافق بین المللی مبتنی بر رویکرد چندجانبه گرایی می‌داند.

وی ضمن ابراز خرسندی از سیاست ایران در باقی ماندن در برجام اظهار داشت: امیدوار است با اعلام SPV ایران بتواند از آن منتفع شود.

این دیپلمات اتریشی همچنین علاقمندی شرکتهای متوسط و کوچک جهت تعامل و همکاری با ایران را ابراز داشت.

سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه نیز با تشکر از مواضع مثبت و سازنده اتریش برای توسعه همکاری ها و تعاملات با ایران و در حمایت از برجام، بر لزوم حمایت‌های بیشتر و عملی کشورهای اروپایی از برجام تاکید کرد.

وی به مواضع ایران در ارتباط سوریه، یمن و افغانستان اشاره و اظهار داشت: سیاست منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران همواره مبتنی بر تعامل در راستای استقرار ثبات، امنیت، توسعه و فرآیندهای سیاسی است و ایران به ایفای نقش سازنده خود برای پیشبرد تحولات سوریه و یمن و افغانستان ادامه خواهد داد و همواره بر رهیافت گفت‌وگو و مذاکره به جای درگیری و منازعه تاکید داشته است.

 

سیدعباس عراقچی سید عباس عراقچی ایران و اتریش روابط ایران و اتریش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر