کد خبر: 721223 A

سردار فدوی:

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با بیان اینکه انقلاب ما به جایگاه و تکیه‌گاه محکمی در چهل سالگی رسیده است، تاکید کرد: سپاه با قدرت در عرصه فرهنگی وارد عمل شده و دستاوردهای بسیاری کسب کرده است.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ پاسدار علی فدوی در سیزدهمین جشنواره کتاب سال پاسداران اهل قلم که صبح امروز در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) برگزار شد، گفت: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران هستیم و ان‌شاءالله مبارکی این ایام در دل و زبان و عمل همه ما بروز پیدا کند.

وی با بیان اینکه اگر شروط خداوند متعال رعایت شود حتماً وعده الهی تحقق می‌یابد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی و ملت ایران به شروط خدا پایبند بوده‌اند و خدا به همین دلیل به وعده‌های خود عمل کرده و پیروزی‌های انقلاب اسلامی به همین دلیل است.

معاون هماهنگ‌‌کننده سپاه افزود: دلیل تحقق وعده الهی موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در مقابل دشمنان با وجود غیر قابل قیاس بودن امکانات و تجهیزات دشمنان با ایران است.

فدوی با بیان اینکه مجموعه سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی هستند و چهار مؤلفه دیگر نیز دارند، تصریح کرد: یکی از ابعاد وظایف سپاه، دفاع سخت و نظامی از کشور و انقلاب است. سپاه در کنار سایر نیروها هشت سال جنگ سخت را در دفاع مقدس و مقابله با آمریکا در خلیج فارس انجام داد. به همین دلیل همه فکر می‌کنند رویکرد اصلی سپاه مانند نیروهای مسلح سایر کشورها است.

وی با تاکید بر اینکه سپاه وظایف مختلفی از جمله مقابله با جنگ نرم و فرهنگی برعهده دارد، خاطرنشان کرد: سپاه با قدرت در عرصه فرهنگی وارد عمل شده و به دستاوردهای بسیاری رسیده است.

معاون هماهنگ‌‌‌کننده سپاه وجه دینی، اعتقادی و فرهنگی سپاه را بسیار پررنگ‌تر از وجه نظامی و امنیتی آن دانست و ابراز داشت: ظرفیت سپاه و بسیج در حوزه فرهنگی و تدوین کتاب بسیار بالا است اما باید با ساماندهی توان و ظرفیت‌های موجود در سپاه، بتوان آثار فاخر و در تراز انقلاب اسلامی تدوین کرد.

فدوی با بیان اینکه انقلاب ما به جایگاه و تکیه‌‌‌‌گاه محکمی در چهل سالگی رسیده است، عنوان کرد: در این چهل سال دشمنان انقلاب اسلامی از هر توطئه و نیرنگی استفاده کردند و تمام توان خود را برای مقابله با انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و رسانه‌ای بکار گرفتند اما شرایط امروز کشور به هیچ عنوان با ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از جنگ تحمیلی قابل قیاس نیست.

وی اضافه کرد: ما در این ایام به تحقق یکی از وعده‌های امام خمینی (ره) که بر اساس آیات قرآن کریم است، یعنی رساندن انقلاب به دست صاحب اصلی آن، امید بیشتری داریم.

سردار فدوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر