کد خبر: 721015 A

وزیر خارجه بحرین با انتشار توییتی ضمن مطرح کردن ادعاهای پوچ و بی‌اساس علیه ایران و حزب‌الله به سخنان اخیر دبیرکل حزب الله لبنان واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا به نقل از گلف‌نیوز، «خالد بن احمد»، وزیر خارجه بحرین در واکنش به اظهارات سید حسن نصرالله، در توئیتر خود نوشت: در سال ۲۰۰۲ بیروت در اجلاس سران عرب از طرح ابتکاری صلح عرب حمایت کرد. اما در سال ۲۰۱۹، نصرالله اعلام می‌کند که تونل‌ها از خیلی وقت پیش ایجاد شده‌اند این موضوع مشخص می‌کند که نصرالله نقشه‌ای برای ورود به منطقه الجلیل دارد.

وی در ادامه اظهارات خود مدعی شد که لبنان به صلح نیاز دارد تا شکوفا شود، لبنان هزینه می‌کند اما ایران این هزینه را تامین می‌کند.

خالد بن احمد در ادامه ادعا کرد که صلح، شکوفایی، جایگاه جهانی و تمدن لبنان هرگز برای سید حسن نصرالله اهمیتی ندارد بلکه موضوع دارای اهمیت برای نصرالله فقط ثروت و اموال ایران، سلاح‌های ایران و مورد مدح و ستایش قرار گرفتن توسط رهبر ایران است.

این در حالی است که شیخ خالد بن احمد در ماه دسامبر هم از حرکت اسرائیل برای از بین بردن تونل‌های مرزی حزب الله حمایت کرده بود.

وی در این باره گفته بود آیا حفر تونل‌های متعدد در مرز لبنان تهدیدی برای ثبات در این منطقه نیست؟ چه کسی مسئولیت این تهدیدها بر عهده دارد؟

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان اخیرا در گفت‌وگوی  اعلام کرده بود بعضی از این تونل‌ها چندین سال قبل حفر شده‌اند و قدمتی ۱۳ ساله دارند، اما اسرائیل آن‌ها را دیر کشف کرده است و این تاخیر را  شکستی برای دستگاه اطلاعاتی اسرائیل دانست.

نصرالله همچنین در مورد ورود و حمله به منطقه الجلیل خاطرنشان بعد از تجربه ما در سوریه حمله به الجلیل آسان‌تر خواهد بود اگر ما تصمیم بگیریم که وارد الجلیل شویم، رژیم صهیونیستی هرگز نخواهد فهمید ما چگونه و به چه طریق وارد این منطقه خواهیم شد.

ایران بحرین حزب الله سید حسن نصرالله خالد بن احمد آل خلیفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر