کد خبر: 720907 A

ادیانی در سوال از ظریف:

یک نماینده مجلس در سوال از وزیر امور خارجه مطرح کرد:قرار بود که برجام از ریل شرایط مکانی که رهبر معظم انقلاب ابلاغ کردند عبور کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی سید  علی ادیانی در سوال ملی خود از وزیر امور خارجه درباره عدم اجرای شروط ۹ گانه مقام معظم رهبری در خصوص برجام، گفت: اظهارات ظریف در مجلس برای من تعجب دارد.

نماینده مردم قائمشهر اضافه کرد: مهم‌ترین واقعه تاریخ سیاسی کشورمان در از انقلاب اسلامی ایران موافقت‌نامه برجام است برای مدیریت، راهبری و هدایت این موضوع هم از سوی مقام معظم رهبری و هم مجلس و ریل‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: قرار بود برجام از ریل شرایط مکانی که رهبر معظم انقلاب ابلاغ کردند، عبور کند ضمن اینکه شرایطی را هم مجلس مصوب کرد. اگر اظهارات ظریف که امروز در مجلس در خصوص برجام گفت محقق شده لابد شرایط کشور گل و بلبل است.

ادیانی خاطرنشان کرد: در ۱۳ اسفند سال گذشته در کمیسیون امنیت ملی سوالم را از ظریف در خصوص شرایط نه گانه برجام و نحوه تصمیم‌گیری در این خصوص مطرح کردم در حالی که با ظریف به این توافق رسیدیم که وی مدارک را ظرف مدت دو هفته به من در این خصوص تحویل دهد اما این دوهفته منقضی شد و حتی یک برگ هم به من به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ارائه نکرد به همین جهت تصمیم گرفتم سوال ملی همراه سوال ملی خود را در صحن علنی مجلس از وزیر امور خارجه جویا شوم.

رهبر معظم انقلاب صحن علنی مجلس مقام معظم رهبری نماینده مردم وزیر امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر