کد خبر: 720483 A

چنارانی در تذکر شفاهی:

یک نماینده مجلس دهم گفت: رئیس جمهور بعد از گذشت ۶ ماه از حضور در نهاد ریاست جمهوری، شرکت قطعات ایران خودرو را به خاندان مونسان واگذار کرد و این مسئله متاسفانه شرکت اگزوز خودرو خراسان را با مشکلات بسیاری مواجه کرده و این شرکت امروز حدود ۲۰۰ کارگر خود را اخراج کرده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، هاجر چنارانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام دهه فجر گفت: از مردم ایران می خواهم که در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پرشوری داشته باشند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور بعد از گذشت ۶ ماه از حضور در نهاد ریاست جمهوری، شرکت قطعات ایران خودرو را به خاندان مونسان واگذار کرد و این مسئله متاسفانه شرکت اگزوز خودرو خراسان را با مشکلات بسیاری مواجه کرده و این شرکت امروز حدود ۲۰۰ کارگر خود را اخراج کرده است.

وی تصریح کرد: هیات مدیره این شرکت در سال ۸۸ مصوب کرد که کارخانه کاتالیست با ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات در نیشابور تاسیس شود اما با توجه به لابی های این خاندان این کارخانه به قم منتقل شد و نارضایتی بسیاری در جامعه کارگری ایجاد کرد و امروز مدیرعامل شرکت نیشابور همزمان سرپرست شرکت مبدل خودرو قم است، از این رو باید هر چه زودتر برای حل مشکل کارگران اقدامی صورت گرد.

چنارانی ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از کارگران شهرداری ها حدود ۵ تا ۷ ماه است که حقوق دریافت نکرده اند، اقدام مجلس در تخصیص اعتبار ۳۲ هزار میلیاردی قابل تقدیر و تشکر است و امیدواریم امسال سفره عید کارگران شهرداری ها پربارتر باشد. از طرف دیگر نمایندگان مجلس در زمان بررسی تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۸ باید کمک کنند که از محل عوارض فرآورده های نفتی، سهم شهرداری ها را به خودشان واگذار کنند.

وی تصریح کرد: سازمان امور استخدامی در شرایط کنونی باید نسبت به استخدام رسمی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اقدام کند. همچنین دولت باید نسبت به ارائه سبد کالا برای افرادی مانند کشاورزان خرد که هیچ بیمه ای ندارند، نگاه ویژه ای داشته باشد.

هاجر چنارانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر