کد خبر: 720313 A

با موافقت نمایندگان؛

نماینده بودکان در موافقت با فوریت لایحه تشکیل منطقه آزاد تجاری میان ایران و اوراسیا گفت: شرایط کشور به گونه‌ای است که هر چه قدر از ظرفیت‌های بین‌المللی بیشتر استفاده کنیم و در اتحادیه‌های بین‌المللی عضو باشیم می‌توانیم بر شرایط تحریم عبور کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بررسی لایحه موافقت نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی اسران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو را جهت تصویب یک فوریت آن در دستور کار قرار دادند.

بر این اساس، این طرح با ۱۵۴ رای موافق، ۱۷ رای مخالف و ۲ رای ممتنع از ۱۹۵ نماینده حاضر با لایحه موافقت نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو موافقت کردند.

یحیی کمالی پور نماینده جیرفت در مخالف با این لایحه گفت: همه پیمان ها باید به نحوی منعقد شوند که منافع کشور تامین شود ولی تمامی منافع کشورمان در این لایحه تامین نمی شود. شما قرار است به لایحه ای رای دهید که مانند پیمان نامه ها و دیگر قرار دادهای بین المللی منافع کشور در آن مشخص نیست.

محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان در موافقت با این لایحه گفت: شرایط کشور به گونه ای است که هر چه قدر از ظرفیت های بین المللی بیشتر استفاده کنیم و در اتحادیه های بین المللی عضو باشیم می توانیم بر شرایط تحریم عبور کنیم.

منطقه آزاد تجاری میان ایران و اوراسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر