کد خبر: 719696 A

فرمانده هوانیروز ارتش:

فرمانده هوانیروز ارتش از به‌کارگیری ۶۰ فروند بالگرد تهاجمی، ترابری و شناسایی این یگان در رزمایش بزرگ «اقتدار۹۷» خبر داد.

به گزارش ایلنا، امیر خلبان یوسف قربانی با اشاره به بهره‌گیری گسترده نیروی زمینی ارتش از ظرفیت‌‌‌های بالگردی هوانیروز در رزمایش اقتدار ۹۷ گفت: هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی با تعداد ۶۰ فروند بالگرد در این رزمایش جهت اجرای ماموریت‌‌‌‌های محوله شرکت کرده است.

وی درخصوص به کارگیری ظرفیت‌‌های بالگردها اظهار داشت: در این رزمایش انواع بالگرهای هجومی ۲۰۹، بالگردهای ترابری سنگین شنوک و نیمه‌‌‌سنگین ۲۱۴، بالگردهای شناسایی ۲۰۶ مورد استفاده قرار می‌‌‌گیرند و ماموریت‌‌هایی مختلفی را به اجرا می‌‌گذارند.

فرمانده هوانیروز ارتش در تشریح عملیاتی بالگردهای یگان هواپیمایی نیروی زمینی ارتش، تصریح کرد: به طور کلی در این رزمایش از ظرفیت بالگردی جهت اجرای ماموریت‌‌‌های شناسایی با رزم، پشتیبانی از یگان‌‌های متحرک هجومی، عملیات هلی‌‌برن و تامین هلی‌‌برن، استفاده می‌‌شود.

قربانی تخلیه مجروحان و جابه‌‌‌جایی تجهیزات را از دیگر ماموریت‌‌های هوانیروز در رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نزاجا برشمرد و خاطرنشان کرد: در این رزمایش که از جمله رزمایش‌‌‌های بزرگ نیروی زمینی است، هوانیروز به دستاوردهای رزمی مطلوبی دست یافته است.

امیر یوسفعلی قربانی امیر سرتیپ یوسف علی قربانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر