کد خبر: 719682 A

صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه:

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد:‌ لیبرال‌ها این شعار را می‌دادند که ما می‌خواهیم رفاه ایجاد کنیم، در این مقام ریا ندارند و تبعیض طبقاتی را روا می‌دانند. اینها در شکل دموکراسی، لیبرالیستی و اومانیستی وجود دارد و همه چیز را در امور مادی بیان می‌کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌ دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: مردم مومن برای قدردانی از این انقلاب معجزه‌‌‌‌آسا خودشان را برای جشن انقلاب آماده می‌کنند. از پس انسان برنمی‌آید که بگوید به واسطه این انقلاب چه رهاوردهایی نصیب ملت و جهان شد. تا انقلاب نبود دو جریان یا قدرت در جهان حاکم بود؛ یکی جریان کمونیستی و سوسیالیستی شرق بود که برای کسی حق نفس کشیدن قائل نبودند و یک استبداد همه‌جانبه بر عالم حاکم بود. سران در کاخ‌های کرملین انواع تبعیض‌ها را روا می‌داشتند، شعار می‌دادند و جوانان که خسته بودند، موتور حرکتشان در برابر آنها همین مکتب کمونیستی بود.

وی با بیان اینکه جریان بعدی هم دموکراسی، لیبرالیسم و آرای مردم بود که تبلیغی بود، اظهار داشت: صاحبان قدرت و حزب‌ها مجال به دیگران نمی‌دهند و یک سال این حزب است و سال بعد حزب رقیب است. مردم هم مجالی ندارند و در این میان هر کس قدرت و پول دارد، می‌تواند همه کار بکند و کسی که پول ندارند باید بمیرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: لیبرال‌ها این شعار را می‌دادند که ما می‌خواهیم رفاه ایجاد کنیم، در این مقام ریا ندارند و تبعیض طبقاتی را روا می‌دانند. اینها در شکل دموکراسی، لیبرالیستی و اومانیستی وجود دارد و همه چیز را در امور مادی بیان می‌کردند.

صدیقی با اشاره به نقش‌آفرینی امام و انقلاب اسلامی تصریح کرد: در این میان امام آمد و به معنی واقعی کلمه، با استقلال ایستاد و گفت «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی». در این رابطه معجزه‌ای که اتفاق افتاد، این بود که غرب با همه سحرهایی که کرده بود، با همه قدرتش به مصاف آمد که یک راه جدید و جریان جدید ایجاد نشود اما امام گفت امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و هیچ غلطی هم نتوانست بکند و شکست جریان استبدادی کمونیست هم به وجود آمد. 

وی افزود: ظهور قدرت اسلام مشت ‌آن‌ها را باز کرد و امام ما قبل از به هم ریختن بلوک شرق گفت من صدای شکستن استخوان‌های کمونیست را می‌شنوم. 

مشاور رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه غربی‌ها و شرقی‌ها اسلام را مخرب معرفی کرده بودند و خیانت‌های بزرگی انجام شده بود و می‌گفتند اسلام مدیریت ندارد و در تعلیم و تربیت دستش خالی است، خاطرنشان کرد: برنامه‌ای مدون و منظم که هم حاوی اخلاق و معنویت بود معرفی شد، اخلاق و معنویت را با سیاست پیوند داد و معنویت در این مرام جدید بروز کرد و در قانون اساسی آن آمد. 

صدیقی اضافه کرد: کسانی که تربیت شده مکتب رهبری بودند، قدرت آنها را از این مکتب خارج نکرد. ولایت فقیه که امام گفت استمرار حکومت انبیا است و می‌فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشد. این امام مرد تقوا بود و امام احتیاجی به تظاهر نداشت و این الهامات الهی بود. ولایت فقیه ولایت شخص نیست بلکه ولایت اقتدار در برابر قدرت‌های بزرگ است.

 

وی با اشاره به آیاتی از سوره مائده ابراز داشت: این قرآنی که هدایت و نور است، انبیا با آن حکومت می‌کنند لذا ولایت فقیه مردمی‌‌ترین، عقلانی‌ترین، سهل‌ترین و کنترل‌‌شده‌ترین حکومتی است که در طول تاریخ لمس و تجربه کرده‌اید. این برای ما یک افسانه بود که امام این کار را کرد و خلف صالح امام(ره) هم همان رویه را در پی گرفتند. 

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اگر کل زندگی ایشان طبق صحبت‌هایی که من شنیده‌ام، به اندازه یک وانت بار نمی‌شود. آن زندگی زاهدانه و این مقاومت و کوتاه نیامدن از خون سرخ شهیدان و ایستادگی در برابر قدرت‌های بزرگ اتمی و اعتنا نکردن به اینها و تزریق خودباوری و ما می‌توانیم را در مستضعفان به وجود آوردند.

صدیقی به موضوع FATF اشاره و بیان کرد: ما امروز جنگ اقتصادی داریم. یکی از مسائل ما این است که در هر جبهه‌ای که تاکتیک نباشد، اینها از اول زمین خورده و شکست‌‌خورده هستند. ما در این جریان جهانی که به تعبیر حضرت آقا در اتاق فکر خارج از کشور تصویب می‌شود و کسانی اینجا نسخه می‌‌‌نویسند، خلاف است. ما تابع پیامبر هستیم و ما باید به آنها فرهنگ و درس ارائه دهیم، برنامه دهیم و نه آنها که به قیمت ذلت، ما را در این گردونه قرار دهند. اینها می‌‌خواهند دخل و خرج ما را رصد کنند که در دنیا با چه کسانی مراوده داریم و می‌خواهد ما را خلع سلاح کنند.

وی افزود: ما اگر به این جریان رفتیم، نمی‌توانیم جواب دهیم و اگر رعایت نکردیم، هزینه دارد. یکی اینکه عاقل سِر خود را در اختیار دشمن قرار نمی‌دهد و دوم اینکه ما از آنها رای نپذیریم. اینقدر اصرار داشتید در برجام مگر نتیجه‌اش این نشده؟ مردم به من می‌گویند نمی‌توانیم گوشت خریداری کنیم. گوشت شده ۱۰۰ هزار تومان، این نتیجه برجام است.

مشاور رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه چه تضمینی دارید اگر FATF را امضا کردید چوب‌های محکم‌تری نخورید؟ یادآور شد: FATF وسیله‌ای می‌شود برای تحریم‌های بدتر و فشارهای بیشتر. لذا اطمینان دارم هم دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که از فرماندهان دفاع مقدس بودند و از امثال آقای وحیدی وقتی بدانند رهبری جنگ اقتصادی را از جنگ نظامی مهمتر معرفی کردند (مخالفت می‌کنند) رهبری فرمودند در جنگ اقتصادی توپ و تانک و تفنگ نیست اما ابزارهای خطرناکتری وجود دارد. 

صدیقی اضافه کرد: دنیا در حال جنگ اقتصادی با ماست و پاسخ‌های رئیس مجمع تشخیص در این زمینه‌ها همیشه به فضای عمومی طنین انداخته‌ است. آیت‌‌الله موحدی کرمانی هم این را گفتند که در دو کمیسیون مطرح و رد شده است و امیدواریم همه جا استقلال و عظمت خود در چهل سالگی انقلاب را ببینیم.

صدیقی نماز جمعه تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر