کد خبر: 719678 A

امیر زیاری خبر داد؛

فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد شیراز از اجرای رکورد جدید این تیپ در اجرای عملیات واکنش سریع و حضور به موقع در منطقه رزمایش خبر داد.

به گزارش ایلنا، امیر ذبیح‌‌الله بهمن زیاری فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد شیراز با اشاره به ماموریت ذاتی تیپ ۵۵ هوابرد شیراز گفت: ما در این رزمایش پس از بارگیری آمادهای هوایی تیپ متشکل از آمادهای ده‌گانه تسلیحات، مهمات، خودروهای تاکتیکی، انواع خمپاره‌‌ها، خمپاره‌‌اندازها و تیربارها به سمت منطقه عمومی رزمایش حرکت کردیم.

وی افزود: نیروهای واکنش سریع تیپ ۵۵ هوابرد شیراز در فاصله زمانی کمتر از ۴۵ دقیقه با تمامی تجهیزات و سازوبرگ نظامی و دریافت جیره غذایی ۷۲ ساعته، توسط هشت فروند هواپیمای سی ۱۳۰ از پایگاه شهید دوران شیراز به منطقه عمومی نصرآباد اصفهان آمده و ضمن اجرای عملیات تازش هوایی و فرودگردانی عقبه دشمن را مسدود کردند.

فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد شیراز سرعت حضور این تیپ در صحنه رزمایش را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: این تیپ تهاجمی توانست در کمترین زمان ممکن خود را به منطقه رزمایش برساند که در واقع نوعی رکورد در انتقال نیرو محسوب می‌‌شود.

زیاری ادامه داد: تیپ ۵۵ هوابرد همچنین با تعقیب نیروهای در حال فرار دشمن و انهدام نفرات و تجهیزات باقیمانده، عملیات الحاق با یگان‌‌های زرهی را با موفقیت انجام دادند.

وی اجرای عملیات بارریزی آمادهای‌ هوایی را از دیگر اقدامات تیپ ۵۵ هوابرد شیراز دانست و تصریح کرد: این تیپ در کمترین زمان ممکن و بعد از ۱۰ دقیقه از فرود نیروهای تکاور، توانست ۲۱ دستگاه موتورسیکلت و خودروهای تاکتیکی مجهز به سلاح موشک‌‌انداز ۱۰۷ میلیمتری و همچنین خمپاره‌‌های سنگین و انواع تیربارها را از طریق هوا حمل و در منطقه رزمایش جهت استفاده یگان‌‌های واکنش سریع پرتاب و بارریزی کند.

امیر ذبیح الله بهمن زیاری تیپ ۵۵ هوابرد شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر