کد خبر: 719621 A

نوری شاهرودی مطرح کرد:

سفیر ایران در مسقط از آمادگی سفارت برای حمایت و کمک به بخش خصوصی کشورمان در عمان خبر داد.

به گزارش ایلنا، دو هیات تجاری - بازرگانی متشکل از تجار و بازرگانان استان‌‌‌های همدان و البرز به سرپرستی روسای اتاق‌‌های بازرگانی مذکور متشکل از فعالان بخش تجاری و صنعتی در حوزه‌‌‌های مختلف صنعتی و کشاورزی در سفر به عمان با حجت‌‌الاسلام والمسلمین محمدرضا نوری شاهرودی، سفیر ایران در مسقط دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار سفیر ایران ضمن خوشآمدگویی به هیات مذکور، گزارش مختصری درخصوص توسعه مراوادات تجاری و اقتصادی فیمابین ایران و عمان ارائه و بر آمادگی سفارت جهت ارائه هرگونه کمک و حمایت از بخش خصوصی ایران در راستای توسعه و گسترش روابط تجاری بین دو کشور تاکید کرد.

در ادامه روسای اتاق‌‌‌های بازرگانی همدان و البرز ضمن تشکر از میزبانی و هماهنگی سفارت ایران جهت انجام این سفر، استان‌‌‌های همدان و البرز را استان‌‌هایی با پتانسیل‌‌‌های بسیار خوب به‌خصوص در زمینه محصولات کشاورزی، صنایع غذایی و تبدیلی و خشکبار اعلام و آمادگی برای صادرات اینگونه محصولات به عمان را اعلام کردند.

این هیات طی سفر خود به عمان، با مسئولان مناطق آزاد عمان، سازمان سرمایه‌‌‌گذاری عمان و تجار و بازرگانان عمانی نیز دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدارها، راه‌‌های تقویت و گسترش هر چه بیشتر روابط اقتصادی و تجاری فیمابین، بررسی شد.

ایران و عمان محمدرضا نوری شاهرودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر