کد خبر: 719195 A

عارف در جلسه شورای عالی بنیاد امید ایرانیان:

رئیس بنیاد امید ایرانیان با انتقاد از جزیره‌ای عمل کردن بخشهای از ارکان کشور و با بیان اینکه مدیران و مسئولان باید با صداقت بیشتری با مردم رفتار کرده تا مردم در این شرایط سخت ، نظام را همراهی کنند،تاکید کرد: یکی از چالش های امروز که دولت با آن مواجه است بی اعتمادی مردم است که مسبب آن هم دولت و هم رقبا هستند. برای حل مشکلات مردم گفتار درمانی جواب نمی دهد باید به دنبال راهکارهای اساسی‌تر برای حل چالشهای کشور بود.

به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف در جلسه شورای عالی بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه در دهه ۹۰ شاهد دستاوردهای ارزشمندی بودیم که هم برای اصلاح‌طلبان  و هم برای کل نظام موثر و ارزشمند بود،گفت:حضور معنا دار مردم در انتخابات ۹۲ و ۹۴ و ۹۶ و رای آنها به اطلاح‌طلبان  مشروعیت نظام را افزایش داد. در عین حال مردم به گفتمان اصلاح طلبی اعتماد کردند.

وی با بیان اینکه بارویکرد امید و توجه به خطوط قرمز نظام و تعامل حداکثری، حتی با رقبا، سعی کردیم فاصله‌های تحمیل شده را کم کنیم،تصریح کرد:شرایط امروز کشور و چالش‌های مختلفی که با آن رو به رو هستیم و پرداختن به آنها طبق اساسنامه بیناد امید ایرانیان جز تکالیف ما است.

رئیس بنیاد امید ایرانیان ادامه داد: ما در آستانه بحران‌های اجتماعی قرار داریم.شعارهایی را در این ۴ دهه داده‌ایم که برخی از آنها عملیاتی نشده و امروز گریبان‌گیر ما شده است.اقتصاد بدون نفت یکی از اولین شعارهای ما از ابتدای انقلاب بود که به طور رسمی از برنامه سوم به بعد جزء راهبردهای ما بوده است، قرار بود وابستگی به نفت به ۵۰ درصد برسد که گام های برداشته شده در برنامه های بعد کاملا برعکس جواب داد و امروز به پاشنه آشیل نظام تبدیل شده است.

وی با طرح این سوال که خط فقر که قرار بود به صفر برسد الان در کجا قرار دارد؟خاطرنشان کرد:باید به دنبال راهبردهای عملیاتی برای رفع نیازهای جامعه و کشور باشیم که از این طریق بتواند کمک کرد تا نظام با صلابت بیشتری پیش برود.

عارف با بیان اینکه مدیران و مسئولان باید با صداقت بیشتری با مردم رفتار کرده تا مردم در این شرایط سخت ، نظام را همراهی کنند ،اظهار کرد:یکی از چالش های امروز که دولت با آن مواجه است بی اعتمادی مردم است که مسبب آن هم دولت و هم رقبا هستند. این شیوه ها باید اصلاح شود .باید اعتماد مردم را بدست آورد اگر مردم همراهی کنند از این گردنه سخت عبور خواهیم کرد.

وی با انتقاد از جزیره ای عمل کردن بخشهای از ارکان کشور ،تصریح کرد: برای حل مشکلات مردم گفتار درمانی جواب نمی دهد باید  به دنبال راهکارهای اساسی‌تر برای حل چالشهای کشور بود.

در این جلسه هیات مدیره بنیاد امید ایرانیان گزارشی از فعالیتهای بنیاد ارائه کرد و بر ضرورت تعامل اثر بخش با دیگر گروه ها و نهادهای مدنی تاکید شد.

عارف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر