کد خبر: 719169 A

در دیدار با تولیدکنندگان ایرانی حوزه چوب و مبل مطرح شد؛

نشست بررسی راه‌های تولید و صادرات کالاهای ایرانی به ویژه در زمینه مبل و ملزومات اداری با حضور سفیر ایران در ایروان و جمعی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی در بخش تولید کارهای چوب، مبلمان و تجهیزات اداری برگزار شد.

به گزارش ایلنا،‌ سیدکاظم سجادی در این نشست با تاکید بر قابلیت و توانایی رقابت کالاهای ایرانی برای عرضه در ارمنستان و کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا و به ویژه بازار بزرگ روسیه امضای تفاهم‌نامه با اتحادیه اورآسیا، ایجاد منطقه آزاد مغری، لغو ویزا و... را زمینه مناسبی برای حضور و فعالیت تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی ایرانی دانست و آمادگی سفارت ایران در ایروان را برای هرگونه همکاری در این زمینه اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف صنعتی، تجاری، آموزش و... پیشرفت‌های بزرگی در ایران اسلامی به وجود آمده اما تاکنون نتوانسته‌ایم فرهنگ صادراتی را در میان صنایع کشورمان رواج دهیم و به بازارهای جهانی فکر کنیم،‌ خواستار استفاده از تجارب فعالان اقتصادی، نگاه جدید به عرصه کسب و کار با هدف صادرات جهانی، برنامه‌ریزی و هماهنگی در این زمینه شد.

در ادامه این نشست، نیز تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت مبل و چوب ضمن معرفی زمینه فعالیت و تخصص کاری خود کیفیت و مرغوبیت کالاهای تولیدی ایرانی را قابل رقابت با نمونه مشابه خارجی عنوان کردند و ظرفیت بازار اتحادیه اورآسیا و ارمنستان را زمینه مناسبی برای عرضه کالاهای ایرانی دانستند.

اوراسیا روابط ایران و ارمنستان سید کاظم سجادی سفیر ایران در ایروان سیدکاظم سجادی سفیر در ایروان ایران و ارمنستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر