کد خبر: 719081 A

وال‌استریت ژورنال گزارش داد که با توجه به تمایل کم سران کشورهای اروپایی برای شرکت در نشست ورشو، احتمال لغو نشست ورشو در دقایق پایانی وجود دارد.

به گزارش ایلنا، وال‌استریت ژورنال در گزارشی نوشت: در حالیکه از سران کشورهای اتحادیه اروپا دعوت شده تا در کنفرانس ضدایرانی ورشو در لهستان شرکت کنند، دیپلمات‌های اروپایی تصور می‌کنند با توجه به مشارکت پایین کشورها و عدم تمایل آنها برای شرکت در این نشست و یا حضورشان با مقام‌های سطح پایین، احتمال اینکه پمپئو در آخرین لحظات این نشست را لغو کند، زیاد است.

دیپلمات‌ها هم چنین خاطرنشان کردند که وزیر خارجه لهستان روز دوشنبه در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل به کنفرانس ورشو هم اشاره کرده و به افراد حاضر در این جلسه اعلام شده که لهستان از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کند و قصد دارد ایران را از نتایج این نشست آگاه کند.

این در حالی است که «جاناتان کوهن» معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل روز -سه‌شنبه- در شورای امنیت این سازمان گفت که هدف از برگزاری نشست ماه آتی در ورشو، تخریب چهره بین‌المللی ایران نبوده و تنها هدف این نشست ارتقای امنیت و ثبات در خاورمیانه است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که این نشست قرار است ۱۳ و ۱۴ فوریه در ورشو برگزار شود.

ایران لهستان نشست ورشو مایک پمپئو نشست ضد ایرانی ورشو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر