کد خبر: 718766 A

با هوشیاری بازپرس شعبه دوم دادسرای گرگان، نقشه آزادی یکی از سه متهم پرونده میلیاردی گلستان ناکام ماند .

به گزارش ایلنا، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: یکی از سه متهم اصلی پرونده معروف به پرهام آزادشهر ، دیروز با اسناد جعلی به دنبال آزادی بود که با هوشیاری بازپرس پرونده ، این نقشه ناکام ماند .

هادی هاشمیان افزود: این متهم با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیارد تومانی زندانی است که افرادی چند روز پیش با مراجعه به دادسرای مرکز استان و ارائه اسنادی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان ، قصد آزادی او را داشتند .

هاشمیان ادامه داد: اسناد ارائه شده به بازپرسی، مربوط به پاکدشت ورامین استان تهران بود و برای بررسی درستی یا نادرستی اسناد و توقیف اسناد، نیابت قضایی برای دادسرای پاکدشت صادر شد.

هاشمیان افزود: دیروز چند نفر به دادسرای گرگان مراجعه کردند و با ارائه برگه‌ای که در آن مُهر بازپرسی دادسرای پاکدشت و ثبت اسناد و املاک جعل شده بود به دنبال آزادی این فرد بودند اما با شک بازپرس و پیگیری از دادسرای پاکدشت ورامین مشخص شد این برگه جعلی و اسناد املاک ارائه شده نیز اعتبار ندارد .

رئیس کل دادگستری گلستان ، ۳ نفر بازداشت شدند که در بازجویی های اولیه اقرار کردند، برای توقیف سند و آزادی متهم به آنان وعده ی ۴ میلیارد تومان داده شده که ۳۰۰ میلیون تومان آن را به صورت پیش پرداخت دریافت کرده اند.

هاشمیان گفت : پرونده معروف به پرهام آزادشهر سه متهم اصلی دارد که همه در زندان هستند. این افراد سر بیش از ۳ هزار نفر را در استان های گلستان و سیستان و بلوچستان کلاه گذاشتند و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به جیب زدند .

این پرونده در دادسرای شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان در حال رسیدگی بود اما با توجه به این بیشتر مالباختگان گلستانی هستند با پیگیری دادگستری استان، پرونده برای ادامه رسیدگی به دادسرای گرگان منتقل شد .

پرونده میلیاردی گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر