کد خبر: 718371 A

رئیس قوه قضاییه

رئیس قوه قضاییه، دادستان کل کشور را مامور کرد که تمام اقدامات لازم را برای آزادی مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی وی انجام دهد.

به گزارش ایلنا، آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی، دادستان کل کشور را مامور کرد که تمام اقدامات لازم در چارچوب قانون آیین دادرسی کیفری را از باب دفاع از حقوق عامه برای آزادی مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی وی انجام دهد.

به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، آیت الله آملی لاریجانی با انتقاد شدید از بازداشت غیرقانونی مرضیه هاشمی خبرنگار آمریکایی شبکه خبری پرس تی وی از سوی آمریکا، نسبت به ترویج عادت تجاوز به حقوق انسان ها توسط آمریکا و غرب ابراز تاسف کرد و گفت: امروز استفاده ابزاری آمریکا و غرب از مقوله «حقوق بشر» به خوبی آشکار است. در حادثه اخیر، مدعی هستند که این خبرنگار به عنوان «شاهد» بازداشت شده است. اولین بار است که می شنویم یک کشوری تبعه خود را که بیم فرار او هم نمی رود، در وطن خودش به عنوان شاهد بازداشت کند.

رئیس قوه قضاییه مسئولیت هرگونه آسیب احتمالی به خبرنگار پرس تی وی را متوجه دستگاه قضایی ایالات متحده آمریکا دانست و با بیان اینکه شواهد نشان می دهد مشکل آمریکا با این خبرنگار به سبب دفاع او از انقلاب اسلامی ایران و انتقاد از جنایات آمریکا در نقاط مختلف جهان است، دادستان کل کشور را مامور کرد که تمام اقدامات لازم در چارچوب قانون آیین دادرسی کیفری را از باب دفاع از حقوق عامه برای آزادی این خبرنگار انجام دهد.

مجری، خبرنگار و مستندساز آمریکایی الاصل شبکه‌ پرس تی‌وی روز یکشنبه ۱۳ ژانویه (۲۳ دی ماه) بدون اقامه هیچ دلیلی در فرودگاه «سنت لوئیس» این کشور بازداشت و به یک بازداشتگاه پلیس فدرال آمریکا «اف‌ بی‌ آی» در واشنگتن دی سی منتقل شده و پس از برگزاری یک مرحله از دادگاه وی، با وجود اظهارات قاضی دادگاه مبنی بر اینکه هاشمی هیچ جرمی مرتکب نشده، کماکان در زندان به سر می برد.

دومین جلسه دادگاه مرضیه هاشمی، چهارشنبه هفته جاری تشکیل می شود.

رئیس‌قوه قضاییه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر