کد خبر: 718321 A

با حضور آذری جهرمی انجام شد؛

یک عضو کمیسیون کشاورزی گفت:‌ امروز بازدیدی از یک پژوهشگاه زیرمجموعه وزارت ارتباطات داشتیم که دست‌آوردها و توانمندی‌هایی در حوزه استفاده از فناوری اطلاعات در کشاورزی را ارائه داده بود.

علی ابراهیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون کشاورزی گفت:‌ مدت‌ها بود قصد داشتیم با آذری جهرمی وزیر ارتباطات در رابطه با استفاده از کاربرد فناوری اطلاعات در کشاورزی جلسه‌ای داشته باشیم که این جلسه با این موضوع امروز برگزار شد.

وی تصریح کرد: نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی امروز در همین راستا بازدیدی از پژوهشکده فضایی ایران داشتند که زیرمجموعه وزارت ارتباطات است. 

این عضو کمیسیون کشاورزی عنوان کرد: علم سنجش از دور از طریق ماهواره از جمله توانمندی‌های ما در این بخش است که این پژوهشکده استفاده از آن را ممکن کرده است. در این روش اطلاعاتی که مربوط به صنعت کشاورزی و حوزه‌های وابسته به آن است می‌تواند به طور کامل و با درصد خطای پایین در اختیار وزارت کشاورزی و وزارت نیرو قرار بگیرد.

ابراهیمی گفت: استفاده از توانمندی‌های این پژوهشکده توسط بخش اجرایی کشور می‌تواند مفید واقع شود و در بخش قانون‌گذاری هم اگر نیاز به قانون داشتند می‌توانند از طریق لایحه آن را به مجلس ارائه دهند.

کمیسیون کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر