کد خبر: 718201 A

معاون اول رییس‌جمهور:

معاون اول رییس‌‌جمهور با بیان اینکه تجربه نشان داده که فرهنگ ایثار و شهادت کشور را در بسیاری از بحران‌ها و تنگناها نجات داده است، تاکید کرد: آنچه که ما را در دوران دفاع مقدس سرفراز کرد و باعث شد تا در جنگی نابرابر پیروز شویم موضوع از خودگذشتگی و فرهنگ ایثار و شهادت بود.

 

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در دومین جلسه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که صبح امروز برگزار شد، گفت: در دوران دفاع مقدس با وجود مشکلات اقتصادی و مسائل متعدد، شهدا و ایثارگران با از خودگذشتگی و ایثار کاری بزرگ کرده اند، امروز نیز اگر می خواهیم از مشکلات عبور کنیم باید به فرهنگ ایثار و شهادت مردم اتکا داشته باشیم.

وی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار داشت: این یک واقعیت است که هر چقدر مسئولان در جهت تعالی فرهنگ ایثار و شهادت خدمت کنند و ایثارگران را تکریم کنند در پیشرفت کشور موفق‌‌تر خواهیم بود.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به منابع محدود دولت برای اداره کشور تصریح کرد: دولت در برنامه‌‌‌ریزی‌‌ها و سیاستگذاری‌‌های خود تلاش کرده است تا بتواند بیشترین خدمت را به خانواده‌‌های شهدا، آزادگان و جانبازان و ایثارگران کشور ارائه کند به طوری که ظرف پنج سال گذشته بودجه خدمات درمانی به این بخش از جامعه بیش از ۱۰ برابر شده است.

جهانگیری با بیان اینکه اعضای دولت با فرهنگ ایثار و شهادت غریبه نیستند و مشکلات خانواده‌‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران را درک کرده‌‌اند، خاطرنشان کرد: نباید تصور شود که عده‌‌ای در محلی برای تصمیم‌‌گیری نشسته‌‌اند که این موضوع برایشان فاقد اهمیت است.

وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت به ما کمک می‌‌کند و نحوه رفتار ما با این عزیزان می‌‌‌‌تواند درس‌‌آموزی داشته باشد تا ببینند ما با ایثارگران خود چه رفتاری کرده‌‌ایم.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین بر شناساندن ارزش‌‌های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید تاکید کرد و ابراز داشت: حضور مردم و نقش آنها در برگزاری همایش‌‌ها، کنگره‌‌ها و یادواره‌‌های مربوط به شهدا و ایثارگران چشمگیر و قابل تقدیر است و باید ضمن آسیب‌‌شناسی و پرهیز از دولتی شدن برنامه‌‌ها در جهت تشویق و حمایت از آنها گام برداشت.

در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و کشور و معاون رییس‌‌‌‌جمهور و رییس بنیاد شهید و نیز رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و رییس بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس حضور داشتند، چند مصوبه به تصویب رسید.

راهبردها و سیاست‌‌‌های شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، دستورالعمل ساماندهی، حمایت و تشویق تشکل‌‌های مردم‌‌نهاد در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با محوریت دبیرخانه شورای عالی از جمله مصوبات شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت بود.

اسحاق جهانگيری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر