کد خبر: 718174 A

قاضی پور در تذکر شفاهی:

نماینده مردم ارومیه در مجلس تأکید کرد: هزاران تحصیلکرده در صنایع قطعه سازی و خودروسازی فعال هستند که نباید با واردات و حمایت از دلالی فعالیت آنها را مخدوش کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، نادر قاضی پور در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر آیین نامه‌ای خود با استناد به ماده (۷۵) خطاب به یکی از نمایندگان که موافق واردات خودرو بود، گفت: شأن مجلس و نماینده را به خاطر قول دادن به دولتمردان تنزیل ندهید و طبق قانون اساسی از آنجایی که مجلس رأس امور است؛ حق توهین نداریم و من نیز هیچ‌گاه به عنوان یک منتقد به هیچ‌کس توهین نمی‌کنم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه هزاران جوان ایرانی و صدها هزار تحصیلکرده در صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی فعال هستند، عنوان کرد: آنها توانسته‌اند با مهندسی معکوس تولید داخلی داشته باشند لذا نباید با واردات و حمایت از دلالان این سیستم را بر هم زده و به مهندسان توهین کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ممکن است برخی از این مهندسان خلف وعده کنند که می توان با آنها برخورد کرد، خاطر نشان کرد: اخیراً وزیر صنعت نیز با یکی از آنها برخورد کرد و امروز نیز در کمیسیون صنایع جلسه‌ای با حضور وزیر و خودروسازان داریم، لذا تعدادی از نمایندگان برای خوش رقصی نباید به تولید داخلی توهین کنند

 

 

جلسه علنی واردات واردات خودرو قطعه سازی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر