کد خبر: 717901 A

سردار باقری:

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا مسیر و رویکرد انقلابی جامعه ما را تغییر دهد، تاکید کرد: به رغم تلاش‌های گسترده امپراتوری رسانه‌‌ای سلطه و صهیونیسم، انتظار است رسانه‌‌ها و سایت‌‌‌های داخلی با هوشیاری به وظایف خود عمل کرده و سناریوهای دشمنان در القای یأس و ناامیدی در جامعه و شکستن وحدت ملی را خنثی سازند.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح در گردهمایی مسئولان و مدیران عالی فرهنگی - اجتماعی نیرو‌های مسلح گفت: در قرون اخیر استکبار جهانی با تلاش بسیار گسترده، مدیریت شده و هدفمند و با بهره‌‌گیری از تمام توانایی و ظرفیت‌‌ها مسیری را برای غلبه بر جهان درپیش گرفته بود که طی آن به اهداف و منافع خود دست یابد.

وی با بیان اینکه ابرقدرت‌های غرب و شرق اگرچه به ظاهر با یکدیگر در تقابل بودند، اما در تقسیم منابع و منافع جهان همکاری داشتند، اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی و شکل‌‌گیری نظامی متاثر از اسلام ناب محمدی (ص) که زیاده‌‌خواهی ابرقدرت‌‌ها را برنمی‌‌تابید، نظام سلطه از انقلاب اسلامی دچار هراس و وحشت شد و با ایجاد جنگ تحمیلی و تطمیع صدام سعی در نابودی این نظام الهام‌‌بخش و استکبارستیز داشت.

عالی‌ترین مقام نظامی افزود: به‌رغم تلاش دشمنان برای زمین‌‌گیر کردن انقلاب اسلامی، خواست و اراده الهی بر این بود که ملت ایران سربلند و پیروز از جنگ خارج شده و با عزت و اقتدار به مسیر خود ادامه دهند.

باقری با یادآوری فراز و نشیب‌‌های  سال‌های پس از دفاع مقدس و تاکید بر اینکه دشمن همواره علیه ما توطئه و برنامه‌‌ریزی داشته و بیکار ننشسته است، تصریح کرد: در این سال‌ها در مقاطعی با تهدیدات نظامی جدی مواجه بودیم، اما بازدارندگی دفاعی کارآمد ایران اسلامی و هراس دشمن از تلفات، خسارات و هزینه‌‌‌های سنگین سبب شد تا درگیری نظامی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: امروز به یاری خداوند متعال با هدایت‌‌های مقام معظم رهبری، بصیرت مردم و به برکت خون شهدا و ایستادگی و مجاهدت‌‌های رزمندگان، ملت ایران نسبت به عدم وقوع درگیری نظامی دشمنان اطمینان بیشتری دارند؛ هر چند در چنین شرایطی نیز نیروهای مسلح کشورمان بر اساس آموزه‌‌ها و تجارب تاریخی، لحظه‌‌ای از ارتقای آمادگی‌های دفاعی برای مقابله با تهدیدها و تعرضات احتمالی دشمنان دریغ نکرده‌‌اند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن با توسعه تهدیدات امنیتی، فرهنگی و تهدیدات نرم تلاش می‌‌کند تا با ایجاد فاصله بین مردم و نظام، از ایمان و اعتقاد ملت ایران نسبت به آرمان‌‌های انقلاب اسلامی بکاهد، خاطرنشان کرد: امروز دشمن از روش‌های جدیدی تحت عنوان «جنگ‌شناختی» و «توسعه عملیات روانی» به دنبال پیشبرد اهداف شوم و پلید خود بوده و بکارگیری این شیوه در اشغال عراق توسط امریکایی‌‌ها به وضوح مشاهده شد.

باقری اضافه کرد: در جنگ سه هفته‌‌ای آمریکایی‌‌ها و سایر متجاوزان با عراق در سال ۱۳۸۳، در هفته اول عراقی‌ها به خوبی مقاومت کردند و متجاوزان نتوانستند جز به بیابان‌‌های غرب و جنوب بصره و رود فرات برسند، اما در هفته دوم با عملیات روانی، ایجاد رعب و وحشت و اجرای عملیات فریب توانستند ارتش بعث عراق را از داخل تضعیف و تهی کنند و طی سه تا چهار روز وارد بغداد شدند؛ هرچند کار آمریکایی‌ها پایان نیافت و با مقاومت‌‌های صورت گرفته در نهایت مجبور به خروج از عراق شدند.

وی با بیان اینکه دشمن با انجام نفوذ و تاثیرگذاری بر ذهن مدیران و نیز ایجاد تغییر در برنامه‌‌ها و طرح‌‌های بخش‌‌های مختلف کشور در تلاش است تا مسیر و رویکرد انقلابی جامعه ما را تغییر دهد، ابراز داشت: آمریکایی‌‌ها برنامه‌‌ریزی‌‌هایی را علیه کشور ما دارند و عمدتا بخش‌‌های فرهنگی و اجتماعی را هدف قرار داده‌‌اند، هر چند در برخی موضوعات غیرفرهنگی هم تلاش دارند تا نظام اسلامی ما را دچار خدشه و آسیب کنند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح القای ناکارآمدی نظام اسلامی را از خطوط عملیات روانی دشمنان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و بیان کرد: آنها با پمپاژ خبری و برنامه‌‌سازی و بکارگیری راهبردهای مختلف تلاش می‌کند تا جمهوری اسلامی را ناهماهنگ و مسئولان را نسبت به مشکلات معیشتی مردم بی‌توجه جلوه دهند که این نیز جزو خطوط تبلیغاتی دشمن است؛ امروز پمپاژ ناامیدی به شدت از جانب دشمن انجام می‌‌پذیرد.

باقری ترغیب جوانان به مهاجرت از کشور، تبلیغ توسعه فساد و عمیق‌‌‌تر شدن شکاف طبقاتی، تبلیغ ضرورت کوتاه آمدن از آرمان‌های انقلاب اسلامی و سازش با استکبار جهانی و در نهایت ترساندن مردم از وقوع جنگ به دلیل ایستادگی نظام در برابر ابرقدرت‌ها را از دیگر رئوس خطوط رسانه‌‌ای دشمن برشمرد.

وی افزود: آمریکا در دوره فعلی حاکمیتی خود هزینه تمام این گونه اقدامات را در جهان به سمت صفر میل داد، اما بودجه این کار در وزارت امور خارجه آمریکا که حدود ۲۰۰ میلیون دلار بود، برای سال ۲۰۱۹ به ۴۵۰ میلیون دلار افزایش پیدا کرد و این یکی از بودجه‌هایی است که برای کار بر روی ایران اختصاص دارد.

عالی‌ترین مقام نظامی با برشماری دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی و محور مقاومت در نبرد علیه تروریسم تکفیری در سال‌های اخیر یادآور شد: این توفیقات بسیار بزرگ امروز در منطقه به دست آمده است و سوریه و عراق از لوث وجود تروریست‌‌ها نجات پیدا کرده‌‌اند که اگر غفلت می‌کردیم امروز حاکمیت داعش در آنجا مستقر شده بود اما به‌رغم تمامی تلاش‌های دشمنان امروز کشورهای ایجادکننده تروریست‌‌ها برای باز کردن سفارتخانه در سوریه و عراق به صف شده‌اند.

باقری ادامه داد: اگر امریکایی‌ها هفت هزار میلیارد دلار در سوریه و عراق هزینه کردند و هیچ دستاوردی به دست نیاوردند، میزان هزینه‌‌کرد ما بسیار اندک و ناچیز بود و همت، جهاد، تلاش، فکر، مدیریت و هدایت این نتایج و دستاوردهای مهم و راهبردی را رقم زد.

وی با تاکید بر ضرورت هوشمندی رسانه‌‌‌ها برابر عملیات روانی و رسانه‌‌ای دشمن عنوان کرد: به‌رغم تلاش‌های گسترده امپراتوری رسانه‌‌ای سلطه و صهیونیسم، انتظار است رسانه‌‌ها و سایت‌‌های داخلی با هوشیاری به وظایف خود عمل کرده و سناریوهای دشمنان در القای یأس و ناامیدی در جامعه و شکستن وحدت ملی را خنثی سازند.

سرلشکر باقری سردار باقری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر