کد خبر: 717784 A

دادستان قزوین خبر داد:

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از تشکیل کمیته ای ویژه در جهت نظارت و تنظیم بازار در استان قزوین خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد قاسمی با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی برای تنظیم بازار استان گفت: بر اساس قانون نظام صنفی متولیان نظارت مستقیم بر بازار سازمان صمت و تعزیرات حکومتی  هستند.

وی افزود: اما دادستان کل کشور بر اساس حقوق عامه و با توجه به شرایطی اقتصادی که امروز وجود دارد در این زمینه ورود پیدا کرده و دستور العمل نظارت بر تنظیم بازار و توزیع و عرضه کالاهای اساسی برای استان ها ارسال شده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی دادستان کل کشور، با تشکیل کمیته‌ای استانی روند نظارت بر توزیع کالا‌های اساسی در بازار تشدید می‌شود.

دادستان مرکز استان اعلام کرد: کمیته استانی به ریاست دادستان مرکز استان و دبیری مدیر کل تعزیرات و با حضور دستگاه هایی چون استانداری، صمت، نیروی انتظامی و بسیج تشکیل شده که بر روند توزیع کالاهای اساسی در بازار و بر مراجع تولید کننده و انبار ها نظارت می کنند.

این مقام قضایی استان ادامه داد: این کمیته اختیار دارد کالاهایی که استان نیاز دارد و حتی اگر از نظر دولت هم اساسی نیستند وارد بازار کند.

محمد قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: شاید در مراحل قبل سازمان ها به صورت جزیره ای عمل می کردند اما با این ترکیب کمیته استانی که همه دستگاه های قضایی، نظارتی، انتظامی و تعزیراتی حضور دارند می توانیم بر روند قیمت گذاری ، عرضه و توزیع نظارت بیشتری داشته باشیم.

دادستان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر