کد خبر: 717771 A

معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف فارس:

با گذشت اولیای دم، سی و دومین بخشش متهم به قتل در سال ۹۷ با کمک اعضا و کارکنان شعبه ۷۶ ویژه صلح و سازش استانی فارس رقم خورد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سید عبد المهدی موسوی اظهارداشت:  در جریان یک  نزاع و ایراد ضرب وجرح عمدی با سلاح سرد در سال ۹۳ در شیراز جوانی به قتل رسید و پس از آن متهم به قتل با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه خود اقرار و بازداشت شد و در نهایت مقدمات اجرای حکم قصاص فراهم گردید.

معاون قضایی رئیس کل و رئیس شوراهای حل اختلاف فارس افزود : با پیگیری‎های انجام شده از سوی رئیس و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۷۶ ویژه صلح و سازش استانی  پس از برگزاری ۱۸ جلسه مصالحه با خانواده مقتول و صحبت با اولیاء دم  رضایت شکات حاصل  و اولیای دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و رضایت خود را اعلام و متهم به قتل را مورد بخشش قرار دادند.

وی در ادامه از صبر و متانت اعضای شورا در جلسه های مکرر و حضور در منزل خانواده ی مقتول و استفاده از ظرفیت بزرگان و معتمدین محلی تقدیر کرد و افزود : رسالت اصلی نهاد شورای حل اختلاف دستیابی به صلح وسازش و اصلی ترین نقطه هدف گذاری آن سوق دادن پرونده ها به محبت و دوستی و برادری بین مومنین است که این امر نیازمند تدبیر همه اعضا و کارکنان و همکاران ساعی ما در شوراهای حل اختلاف استان است که با تکیه بر اعتقادات و مبانی دینی گام در مسیر بسیار سخت اخذ رضایت از اولیاء دماء گذاشتند و به لطف خدا موفق عمل نمودند .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی  خاطر نشان کرد : آنچه که امروز کیمیای گم شده بشریت در دنیای به ظاهر متمدن امروز است ؛گذشت، عفو و محبت است که چنانچه انسانها در مواجهه با یکدیگر بذل نمایند، قطعا با مشکلاتی که امنیت، آسایش و آرامش همنوعان را به خطر بیندازد مواجه نخواهد شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف فارس اضافه کرد: این مورد سی و دومین پرونده قتل محکوم به قصاص است که از ابتدای امسال تاکنون در استان فارس  با رضایت اولیاء دم به مصالحه ختم گردیده است .

 

 

 

معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف فارس: معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف فارس سید عبد المهدی موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر