کد خبر: 717675 A

سالک در جریان سوال از وزیر نفت:

نماینده مردم اصفهان خطاب به وزیر نفت گفت: معاون وزیر به نقل از شما در جمع مدیرانی گفته که با این وضعیت پروژه ستاره خلیج فارس آبروی جمهوری اسلامی ایران رفته است. آقای وزیر شاید آبروی وزارت نفت برود اما هرگز آبروی نظام نمی‌رود. این بی‌کفایتی مدیران شماست که مسئولیت بی‌آبرویی را به عهده دارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت الاسلام احمد سالک در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس در جریان سوال از وزیر نفت گفت: در دوران وزارت شما تغییرات مدیریتی بارها رخ داد و باعث برکناری مدیران قبلی شد. به طوری که مدیری سه ماه بعد از روی کار آمدن بدون دلیل برکنار شد. شاگرد جوان شما در اقدامی بی‌سابقه در روز تعطیل بدون رعایت قانون، مقررات، اساسنامه و اطلاع سهام‌داران شرکت نفت ستاره خلیج فارس از جمله شهردار اقدام عزل مدیرعامل این شرکت کرده است. اقدامی خلاف قانون که به صورت غیرمعقول انجام شده و منجر به برکناری مدیری شد که تنها سه ماه از روی کار آمدنش می‌گذرد به طوری که رسانه‌ها از آن به عنوان کودتا یاد می‌کنند.

وی خطاب به زنگنه گفت: آقای وزیر چرا تا قبل از تحریم‌ها و با وجود حدود ۲۴ میلیون لیتر بنزین توسط شرکت نفت ستاره خلیج فارس، بنزین به کشور وارد شد و این باعث تحمیل هزینه‌هایی به کشور شد . شما هرازگاهی می‌گویید که فاز سوم پالایشگاه خلیج فارس تکمیل شود اما خبری نیست، از آن سو مدیرعامل این شرکت بعد از سه‌ماه برکنار می‌شود. چرا وزیر نفت از افراد باسابقه‌ انقلابی در وزارت نفت استفاده نمی‌کند امروز مدیران پالایشگاه‌ها به دست کسانی سپردید که در طول چهار سال گذشته با بی‌تدبیری پالایشگاه‌ها را مدیریت کرده بودند.

نماینده مردنم اصفهان تصریح کرد: در ادامه‌ این روند جوانی به عنوان معاون وزیر نفت شده که عزل و نصب‌هایی را با پشتیبانی وزیر انجام می‌دهد. اقدامات غیرقانونی که باید نهادهای نظارتی به آن رسیدگی کنند. البته ما موافق جوانگرایی هستیم، اما اداره دستگاه‌های دولتی قاعده دارد و شخصی نیست. این‌که شما از دانشجویان خود افرادی بله قربانگو را به سمت‌های مختلف می‌گذارید قابل قبول نیست. باید افراد برای سمت‌ها مراتب قانونی را طی کرده نه این‌که بی‌واسطه و از روی ارادت در سمت‌های مختلف وزارت نفت استخدام شود. این نوع جوانگرایی هیچ تناسبی با سیاست‌ها ندارد.  

وی ادامه داد: معاون وزیر به نقل از شما در جمع مدیرانی گفته که با این وضعیت پروژه ستاره خلیج فارس آبروی جمهوری اسلامی ایران رفته است. آقای وزیر شاید آبروی وزارت نفت برود اما هرگز آبروی نظام نمی‌رود. این بی‌کفایتی مدیران شماست که مسئولیت بی‌آبرویی را به عهده دارند.

سالک گفت: ما می‌دانیم استکبار جهانی دنبال فشار به ایران از هر نقطه‌ای است و از طریق نفت و ایجاد مشکلات در پالایشگاه‌ها به ما فشار می‌آورد؛ لذا اگر صحبتی هم مطرح می‌کنیم از باب اصلاح امور است.

سالک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر