کد خبر: 717221 A

از امروز با حضور دیپلمات‌های ۳۰ کشور خارجی؛

نخستین المپیاد ورزشی دیپلماتیک «صلح و دوستی» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از امروز در آکادمی امیر احتشام‌زاده، میزبان نمایندگان سی کشور است.

به گزارش ایلنا، رضا عبدی، دبیر نخستین المپیاد ورزشی دیپلماتیک «صلح و دوستی» با اعلام این خبر گفت: این المپیاد از ساعت ۱۸ امروز با مسابقات تنیس روی میز، بین دیپلمات‌های ۳۰ کشور خارجی در آکادمی امیر احتشام‌‌‌زاده برگزار می‌شود.

وی افزود: دیروز نیز نشستی با هدف هماهنگی و برنامه‌ریزی جهت برگزاری المپیاد ورزشی در راستای حفظ شان سیاسی کشورمان برگزار شد. در این نشست که بوری بایف مرادجان کنسول تاجیکستان، رضا عبدی مسئول امور ورزش وزارت امور خارجه، محمود نظری دبیر فدراسیون تنیس روی میز و پیمان حسنی مدیر مسابقات کشور حضور داشتند، همه اعضا با اتفاق نظر و حسن‌‌‌نیت برنامه‌ریزی‌های خوبی جهت برگزاری هر چه بهتر این این المپیاد تدارک دیدند.

گفتنی است، نخستین المپیاد ورزشی از امروز با حضور دیپلمات‌های ایرانی و دیپلمات‌های خارجی مقیم تهران در سه رشته شطرنج، تنیس روی میز و فوتسال به میزبانی فدراسیون‌های مربوطه برگزار می‌شود.

بنا به تصمیم برگزارکنندگان این المپیاد، مسابقات تنیس روی میز به عنوان برنامه افتتاحییه این مسابقات محسوب می‌شود و قرار است پس از پایان مسابقات در آیین اختتامییه با حضور مقامات وزارت امور خارجه و روسای فدراسیون‌های مربوطه از برگزیدگان تقدیر به عمل آید.

وزارت امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر