کد خبر: 717052 A

معاون وزیر کشور:

نشست هیات مدیره متروی اصفهان با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشوردر دفتر شهردار این کلانشهر تشکیل شد و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از یکی از کارگاه‌های مربوط به احداث خط دو مترو بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، دراین نشست مسائل مرتبط با خط یک مترو که در حال بهره‌‌برداری و ارایه خدمات به شهروندان است، خط دو که عملیات احداث تونل‌های آن آغاز شده و خط سه که راه‌اندازی آن مصوب شده طرح و در خصوص آنها تبادل نظر و تصمیمات لازم اتخاذ شد. 

همچنین در خصوص مباحث مربوط به نحوه تامین مالی پروژه‌های قطار شهری اصفهان، تبصره ۱۸ قانون بودجه، بهره‌گیری از انتشار اوراق مشارکت و فاینانس برای این پروژه‌ها، تامین واگن‌های مورد نیاز و سایر موضوعات مرتبط مذاکره و تصمیم‌گیری گردید.

مهدی جمالی‌نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین از عملیات اجرایی خط دو قطار شهری اصفهان بازدید و در جریان پیشرفت کار قرارا گرفت و گفت: وزارت کشور حمایت‌های لازم برای تسریع در اجرای پروژه خط دو قطار شهری اصفهان را انجام می‌دهد.

وی افزود: خط یک مترو اصفهان به پایان رسیده و عملیات اجرایی خط دو و سه و تکمیلی خط یک مترو به خوبی در حال انجام است.

این مقام مسئول با بیان اینکه خط دو مترو شروع بسیار خوبی داشته، اظهار داشت: با حمایت‌های وزارت کشور مانند مجوز انتشار اوراق مشارکت و مساعدت‌های لازم درخصوص تبصره ۱۸ به شهرداری اصفهان می‌توان به تسریع اجرای خط دو قطار شهری اصفهان امیدوار بود.

جمالی‌نژاد اضافه کرد: در صورت حمایت‌‌‌های لازم از پروژه خط دو قطار شهری اصفهان امیدها برای اتمام هر چه سریعتر این خط بسیار امیدبخش است.

وی با بیان اینکه منطقه شرق اصفهان از مناطق کمتر برخوردار شهر اصفهان است، اظهار داشت: با راه‌‌اندازی مترو در این منطقه پر تراکم و اتصال آن به غرب اصفهان می‌‌توان تا حد زیادی به کاهش ترافیک و آلایندگی های این منطقه کمک کرد.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: حمل و نقل ریلی بسیار گران و با سایر موارد مشابه مانند اتوبوس و تاکسی و... تفاوت بسیاری دارد و در این شرایط سخت اقتصادی راه‌‌اندازی این حمل و نقل گران نیاز به پشتیبانی تمامی مسئولان در دولت و مجلس و سایر نهادها دارد.

جمالی‌نژاد یادآور شد: به دلایل وجود میراث تاریخی در شهر اصفهان، سرعت راه‌اندازی قطار شهری در آن نسبت به سایر کلانشهرها کمی کند است و بنابراین تمام همت ما در وزارت کشور حمایت‌‌های لازم از این پروژه عظیم در اصفهان است.

مهدی جمالی‌نژاد مهدی جمالی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر