کد خبر: 716069 A

مشاور ظریف:

مشاور وزیر امور خارجه تاکید کرد: تاخیر بیشتر در تامین منافع ایران در اجرای برجام، ممکن است به منافع راهبردی ایران خدشه وارد کند و برجام دیگر ابزار مفیدی برای تامین منافع ملی ایران نباشد.

به گزارش ایلنا، بهزاد صابری، مشاور وزیر امور خارجه و عضو حقوقدان تیم مذاکرات هسته‌ای در توییتر خود نوشت: سیاست خارجی یک کشور در خدمت منافع ملی آن کشور است و دیپلماسی، یکی از ابزارهای سیاست خارجی است. برجام، چه بودنش و چه نبودنش، اصالت ندارد. برجام یک «ابزار» دیپلماسی است. ابزاری که تا امروز کار کرده است. فردا و فرداها را باید ماند و دید.

وی ادامه داد: اینکه ایران به لحاظ راهبردی از برجام منافعی دارد، نافی تعهد طرف‌های برجام در جهت تامین منافع اقتصادی لغو تحریم‌های هسته‌ای نیست. تاخیر بیشتر در این زمینه، ممکن است به منافع راهبردی ایران خدشه وارد کند و برجام دیگر ابزار مفیدی برای تامین منافع ملی ایران نباشد.

مشاور وزیر امور خارجه با اشاره به رهبری مبنی بر اینکه «مذاکرات برای شکستن فضای خصمانه جبهه استکبار علیه ایران بود و این مذاکرات باید ادامه یابد اما همه بدانند که با وجود ادامه مذاکرات، فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه تحقیق و توسعه هسته‌ای به هیچ وجه متوقف نخواهد شد و هیچ‌یک از دستاوردهای هسته‌ای نیز تعطیل بردار نیست...» اظهار داشت: برجام تاثیرات اقتصادی مهم، ملموس و انکارناپذیری داشت اما هدف نظام از مذاکرات منتهی به برجام، صرفا دستیابی به منافع اقتصادی نبود.

صابری افزود: اهمیت اهداف راهبردی برجام را نباید فراموش کرد.

بهزاد صابری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر