کد خبر: 715946 A

اطلاعیه سازمان فضایی ایران:

رییس سازمان فضایی ایران تاکید کرد: بهره‌برداری از تجارب پروژه ماهواره پیام یاریگر ما در توسعه حوزه فضایی کشور در آینده است.

 به گزارش ایلنا، رییس سازمان فضایی ایران با اشاره به دستاورد های کسب شده طی مراحل طراحی و ساخت ماهواره پیام گفت: جا دارد از تمامی متخصصان و دانشمندانی که طی چند سال اخیر در پروژه ماهواره پیام و ماهواره بر سیمرغ برای سربلندی ایران عزیز تلاش کردند تشکری ویژه نمایم.

 براری افزود: دستیابی کشور به دانش و فناوری طراحی و ساخت ماهواره و ماهواره بر عملیاتی، بسیار حائز اهمیت و مایه افتخار نظام اسلامی است.

 رییس سازمان فضایی ایران در ادامه گفت: بهره‌برداری از تجارب پروژه ماهواره پیام یاریگر ما در توسعه حوزه فضایی کشور در آینده خواهد بود.

وی  ضمن تقدیر از حمایت های مهندس آذری جهرمی افزود: وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات با حمایت همه جانبه خود، بر تسریع روند توسعه این فناوری تاکید دارند و با یاری، همراهی و همدلی تمام متخصصین و با جدیت بیشتر این مسیر را دنبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: یکبار دیگر نیز از همکاری و همدلی ویژه تیم های فعال در طراحی و ساخت ماهواره پیام، ماهواره بر سیمرغ و ایستگاه های زمینی که بصورت شبانه روزی در حال تطبیق و آماده سازی برنامه امروز بودند قدردانی می نمایم.

ماهواره، ایستگاه‌های زمینی و پرتابگر کاملا با هم هماهنگ عمل کردند

سازمان فضایی ایران هم چنین در اطلاعیه شماره دو تاکید کرد:  با توجه به اینکه از هفته‌ها قبل تاریخ و زمان پرتاب ماهواره پیام مشخص بود این موضوع نشان می‌دهد در حوزه مدیریت یک کلان پروژه فضایی موفق عمل نموده‌ایم.

در یک بازه زمانی کوتاه ماهواره، ایستگاه‌های زمینی و پرتابگر کاملا با هم هماهنگ عمل نمودند، این خود یک دستاورد است

ماهواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر