کد خبر: 715295 A

مفتح خبر داد:

سخنگوی کمیسیون تلفیق از واگذاری دوباشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس در سال ۹۸ خبر داد.

محمد مهدی مفتح در نشست خبری امروز صبح در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین تصمیات کمیسیون تلفیق گفت: روز گذشته بعداز آن که کلیات  لایحه بودجه ۹۸ در کمیسیون تصویب شد وارد بررسی جزییات شدیم. طبق آیین نامه داخلی کمیسیون ابتدا احکام درآمدی تصویب می شود و وقتی درآمد کل کشور مشخص شد وارد بررسی بخش‌های هزینه‌ای می‌شویم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبصره یک لایحه بودجه ۹۸ گفت: تبصره یک موضوع درآمدهای نفتی است که مشخص شد ۲۰ درصد از درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی واریز شود  و ۱۴.۵ درصد از کل صادرات نفت خام و معیانات گازی به حساب شرکت ملی نفت ایران واریز شود.

وی تشریح کرد: ۱۴.۵ درصد از خالص صادرات گاز به حساب شرکت ملی گاز ایران واریز می‌شود ،‌۳ درصد از درآمدهای نفتی برای مناطق نفت خیزو محروم واریز و مابقی در حساب خزانه داری کل کشور برای تامین هزینه ها واریز میشوند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: مشخص شد ۶ هزار میلیاردتومان از منابع داخلی شرکت ملی نفت برای تامین قیر رایگان اختصاص یابد که در موارد هزینه‌ای برای شهرداری‌ها،‌ راه‌های روستایی و نوسازیی مدارس اختصاص می‌یابد و همچنین مقرر شد برای عرضه نفت در بورس حداقل ۲میلیون بشکه نفت سبک ، ۲میلیون بشکه نفت سنگین و ۲ میلیون بشکه میعانات گازی ماهانه در بورس انرژی عرضه شود و در آنجا به فروش برسد

وی با اشاره به تبصره ۲ لایحه بودجه ۹۸گفت: این تبصره راجع به واگذاری‌ها است که حکم داده شد در مواردی که شرکتهای دولتی واگذار می‌شود بر اساس احکام کلی سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی شرکت‌هایی که در لیست واگذاری قرار می‌گیرند تازمانی که واگذار نشدند از نظر واریز یک دوازدهم سود سهام خود را مانند شرکت های دولتی عمل می کنند.

مفتح خاطرنشان کرد: مصوبه مهم این بود که دولت را مکلف کردیم در سال ۹۸ دوباشگاه پرسپولیس و استقلال را واگذار کند .

استقلال و پرسپولیس ایران درآمد فروش نفت شرکت های دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر