کد خبر: 714569 A

رئیس کل دادگستری استان مازندران خبر داد؛

رئیس کل دادگستری استان مازندران با اعلام ادامه ممنوعیت فعالیت معادن دشت نظیر در منطقه کجور گفت: این معدن و سایر معادن استان که فعالیت آن‌ها مغایر با قوانین محیط زیست است باید تعطیل شوند تا احداث مجتمع‌های شن و ماسه محقق شود.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام محمد علی تقوی فرد در جلسه بررسی فعالیت معادن دشت نظیر، بیان کرد: تا زمان احداث مجتمع‌های شن و ماسه، اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اجازه تمدید مجوز فعالیت این معادن را ندارد و تا محقق شدن این مهم، هیچ برداشت شن و ماسه و استفاده از سرمایه‌های محیط زیست در منطقه دشت نظیر و سایر معادن مغایر با محیط زیست صورت نخواهد گرفت.

رئیس کل دادگستری مازندران در پاسخ به درخواست برخی حاضران در جلسه مبنی بر امهال مجدد برای ادامه فعالیت چند ماهه این معادن تصریح کرد: انگیزه‌ای برای احداث مجتمع‌های شن و ماسه در استان نمی‌بینم؛ ضمن اینکه سازمان همیاری شهرداری‌های استان نیز به فلسفه وظایف خود در اجرا و احداث مجتمع شن و ماسه به شکل مطلوب عمل نکرده است.

تقوی فرد خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر صحبت‌های زیادی در شورای حفظ حقوق بیت المال در خصوص معادن استان مطرح و در مورد انتقال معادن به مناطق مورد تایید همه دستگاه‌های اجرایی استان نیز نظراتی مطرح شده که تا امروز مورد اجرا قرار نگرفته است.

رئیس کل دادگستری استان مازندران با بیان اینکه همه باید قاطعانه از محیط زیست حمایت کنیم، برخی معادن منطقه دشت نظیر را فاقد مجوز و این مساله را یک معضل جدی عنوان کرد و گفت: وضعیت محیط زیست در منطقه دشت نظیر بحرانی است و باید هرچه سریع‌تر نسبت به ساماندهی شن و ماسه ناشی از سیلاب اخیر از رودخانه چشمه کیله تنکابن اقدام شود.

تقوی فرد یادآور شد: سازمان همیاری شهرداری‌های استان مازندران باید به عنوان مجری با جدیت نسبت به احداث مجتمع‌های شن و ماسه در استان اقدام کند و دستگاه قضایی استان نیز در راستای رفع موانع احداث این مجتمع از سازمان همیاری شهرداری‌های استان حمایت خواهد کرد.

در ادامه با حضور سرپرست معاونت امور عمرانی استاندار، مدیرکل محیط زیست استان، سرپرست منابع طبیعی استان مازندران نوشهر، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران، سرپرست سازمان همیاری شهرداری‌های استان و فرماندار نوشهر در خصوص وضعیت معادن دشت نظیر منطقه هراز بحث و تبادل نظر شده و دستورات لازم دراین خصوص توسط رئیس کل دادگستری استان مازندران صادر شد.

 

دادگستری استان مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر