کد خبر: 714037 A

روز پنج‌شنبه انجام شد؛

دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی امروز پنجشنبه در دیدارهایی پی‌درپی که از صبح تا شب ادامه یافت با تعدادی از مقامات روسیه، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری، دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی که ظهر چهارشنبه در راس یک هیات سیاسی و نظامی وارد مسکو شده بود، امروز در دیدارهایی پی در پی که از صبح تا شب ادامه یافت با تعدادی از مقامات این کشور، دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی صبح امروز در نخستین دیدار رسمی خود، در مقر وزارت دفاع روسیه با سپهبد الکساندر فومین، معاون بین‌الملل وزارت دفاع این کشور ملاقات و درباره تحولات میدانی و سیاسی سوریه و هماهنگی های دو کشور در مرحله فعلی و آتی رایزنی و تبادل نظر کرد.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در دومین دیدار خود در محل مهمانسرای وزارت امور خارجه روسیه با سرگی ورشینین، معاون وزیر امور خارجه و الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه پوتین در امور سوریه، ملاقات و درباره آخرین تحولات روند صلح در سوریه و یمن و هماهنگی سیاست‌‌های دو کشور در این زمینه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. این گفت‌وگوها که سه ساعت و نیم ادامه داشت با ضیافت ناهار رسمی میزبان به افتخار جابری انصاری و هیات همراه پایان یافت.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه سپس در مقر وزارت خارجه روسیه، با میخاییل باگدانف، نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و معاون وزیر امور خارجه این کشور، دیدار و پیرامون روندهای مختلف منطقه‌‌ای از جمله در فلسطین، لیبی، سودان و سوریه رایزنی و تبادل نظر کرد.

جابری انصاری شب گذشته نیز در مقر سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو با قدری جمیل یکی از رهبران معارضه سوریه و رئیس مجموعه مسکو پیرامون آخرین تحولات سوریه و مسائل مربوط به تاسیس کمیته قانون اساسی این کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

جابری انصاری و هیات همراه در پایان سفر فشرده خود به روسیه، شامگاه پنجشنبه مسکو را به مقصد تهران ترک می کنند.

جابری انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر