کد خبر: 713950 A

صفارهرندی:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: واقعا نمی دانیم که جامعه المصطفی با اینها چه کرده است که همیشه این روزها داد آنها برپا است؛ این نهاد چه کرده است، جز اینکه در جای جای جهان جای پای انقلاب اسلامی دیده می شود.

به گزارش ایلنا، محمد حسین صفارهرندی امروز در همایش بصیرتی سازمان بسیج فرهنگیان که در موسسه امام خمینی(ره) برگزار شد، با ذکر این مطلب که ۱۹ دی تابلویی درخشان در انقلاب ایران روشن شد که در ۲۲ بهمن نیز تکرار شد، گفت: دشمنان برای خاموشی نور انقلاب تلاش های گسترده ای شکل داده اند.

وی افزود: جریان مقابله جویانه با انقلاب اسلامی سعی کرد که این تابلوها را تغییر دهد؛ به عنوان مثال در سال گذشته در همین ایام ۱۹ دی یک جریان با شعارهای به ظاهر مقبول به همراه یک جریان هیجان زده وارد میدان شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر این مطلب که در دی ماه سال گذشته دشمن سعی کرد روی موج  بهانه‎های موجه ظاهری سوار شود گفت: آنها سعی کردن که با ایجاد اسباب لازم به فعالیت های گسترده دست بزند؛ هدف دشمن آن بود که تابلوی ۹  و ۱۹ دی در کشور را با تابلوی جدید تعویض کنند.

وی تصریح کرد: حضور مردم در ۹ دی تصویر منحوسی که توسط عده ای از اشرار و فتنه گران ایجاد شده بود را پاک کرد و ثابت کرد که چهره واقعی شهرهای ما با عطر و بوی اهل بیت(ع) و انقلاب نورانی است ولی دسته فتنه گر به دنبال برافزاشتن یه تابلوی دیگر بودند.

صفار هرندی اظهارکرد: قطعا اگر فاجعه دی ماه گذشته می توانست مطابق منویات پلید طراحان پیش برود قطعا دی ماه با تابلوی جدید شناخته می شد؛ این مطلب را هم باید بدانیم که دشمن همین خواب را برای یکایک تابلوهای درخشان انقلاب و ملت دیده است؛ سال گذشته در آستانه ۲۲ بهمن عده ای از افراد خودخواه مفسده جو نیز چنین عملی را مرتکب شدند.

وی در ادامه با اشاره به حوادث کشورهای عربی در سالهای گذشته یادآورشد: در سال ۸۹ موجی در جهان اسلام و غرب آسیا به عنوان بیداری اسلامی یا بهار عربی ایجاد شد؛ این حرکت، ردیه ای بر دنیای غرب و جهان سلطه و حرکت به بازگشت به اصل خویش بود.

وی تصریح کرد: این جریان در آینده در برخی از کشورها به انحراف و سرکوب وهرج و مرج مبدل شد؛ قیام ۲۲ بهمن الهام بخش ملت های دربند بوده و خواهد بود، ولی دشمن می خواست این روز را مخدوش کند؛ این گروه فتنه گر داخلی به تبع همین وقایع کشورهای عربی درخواست راهپیمایی کردند ولی در متن درخواست خود، ماجرا و هدف خود را لو دادند؛ سوریه بدل بیداری اسلامی بود که جهت آن ضد آمریکایی و ضد اسراییلی بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر این مطلب که اگر تابلوی ۲۵ بهمن ما بالا می رفت قطعا سرنوشت تاریخ تغییر می کرد، اظهارکرد: امسال نیز برخی از افراد به تقبیح ۹ دی می پرداختند و این روزها را روزهای اختلاف افکن قلمداد می کردند؛ امسال سعی کردند که در روز ۱۷ دی فراخوان داشته باشند.

وی گفت: ۱۷دی همان روز نحس کشف حجاب بود و به همین دلیل رژیم شاه نیز به امام راحل توهین کرد و به همان دلیل ۱۹ دی پدید آمد؛ در فراخوان ۱۷ دی سلطنت طلبان و فتنه گران داخلی و خارجی در کنار هم قرار گرفتند ولی خوشبختانه این توطئه ها به لطف خدا و حضور مردم و دستگاه های امنیتی کشور خنثی شد؛ این اراده برای تابستان نیز تدارک دیده شده بود و شعار آنها نیز وعده تابستان داغ بود.

صفار هرندی با اشاره به توطئه ترامپ و آمریکا در تحریم های آبان ماه بیان کرد: آمریکا و فتنه گران داخلی و خارجی سعی داشتند پیش از ۱۳ آبان با ترس از تحریم ها و ایجاد ایراد به نظام کاری کنند که روز مقابله رسمی نظام اسلامی با استکبار را به روزی می بدل کنند که مردم از ترس آینده خود به خیابان ریخته و دوستی خود را آمریکا را فریاد بزنند تا تابلوی ۱۳ آبان برای همیشه از بین برود.

وی با ذکر این مطلب که دشمن برای یکایک آرمان های ما، ضد آرمان تدارک دیده اند، گفت: امسال و سال گذشته در عاشورا نیز از بحث مذاکره امام حسین(ع) با یزید سخن می گفتند و قطعا برای تک تک این روزهای بزرگ نیز چنین برنامه هایی در نظر گرفته شده است.

وی با ذکر این مطلب که انقلابیون و مردم همیشه باید همیشه مراقب تابلوهای خود باشند و اگر خدشه ای به این تابلو وارد شد، آن را اصلاح کنند، یادآورشد: برخی اوقات همیشه تقصیر مردم نیست بلکه گاهی تصویری که مسئولان به مردم ارایه می دهند مردم را متقاعد نمی کند و برای حل مشکلاتشان به نسخه‎های دیگر مراجعه می کنند؛ زخم معیشت از زخم هایی است که رهبر انقلاب بر ترمیم آن به جهت جلوگیری از تلاش دشمن نفوذ از این طریق تاکید فرمودند.

صفارهرندی در بخش پایانی سخنان خود به حاشیه سازی عده ای در خصوص بودجه نهادهای حوزوی و المصطفی(ص)، گفت: واقعا نمی دانیم که جامعه المصطفی با اینها چه کرده است که همیشه این روزها داد آنها برپا است؛ این نهاد چه کرده است، جز اینکه در جای جای جهان جای پای انقلاب اسلامی دیده می شود.

وی گفت: برخی دانش آموختگان المصطفی به مقامات عالی برخی از کشورها رسیده اند؛ همین کار را که آمریکایی ها می کنند به تحسین آنها می پردازند که چه آینده نگری دست زدند؟ کل بودجه فرهنگی کشور نسبت به کل بودجه دو نیم درصد بودجه است ولی همیشه حوزه و نهادهای حوزوی را سیبل خود قرار می دهند تا آدرس غلط بدهند.

صفارهرندی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر