کد خبر: 713841 A

مسجدجامعی:

عضو شورای شهر تهران گفت: هاشمی جهان و زمان خود را خوب شناخته و به پرسش‌های زمانه خود خوب پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، احمد مسجدجامعی در مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی گفت: در برخی از اجلاس‌ها درباره گسترش زیربناهای کشور در زمان هاشمی سخن گفته‌اند اما توجهات او به مسائل فرهنگی برای ما مغفول مانده و شاید مورد انکار قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: ایشان در دوران پس از انقلاب ریاست مجلس، ریاست‌جمهوری و ریاست مجمع را بر عهده داشتند. زمانی سخن از دشمنی با اهل فرهنگ پیش آمد ایشان به نکته‌ای اشاره داشتند که برای فهم بهتر رفتارهای فرهنگی گره‌گشا است. ایشان گفتند تعرضات نه برای خود فرهنگ بلکه برای بحث قدرت است و فرهنگ را به عنوان پوشش قرار داده‌اند.

مسجدجامعی با اشاره به تألیفات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: هاشمی جهان و زمان خود را خوب شناخته و به پرسش‌های زمانه خود خوب پاسخ داد.

این عضو شورای شهر تهران گفت: آقای هاشمی با راه‌اندازی دانشگاه آزاد کاری کرد که از مهاجرت جلوگیری کند. ایشان برای تنوع و تکثر محصولات فرهنگی کوشیدند. ایشان در دوره ریاست جمهوری خود انتشار کتب را به دوبرابر رساند و اجرای نمایش‌های تئاتر هم از دوبرابر بیشتر شد. حمایت از فعالیت‌های قرآنی در دوران ریاست ایشان رشد گرفت. در جمهوری اسلامی کمتر کسی را داریم که به این اندازه خود را در معرض رای مردم قرار داده باشد.

وی با اشاره به برخی از محدودیت‌ها در حوزه فرهنگ گفت: آقای هاشمی خود درد ممیزی را می‌شناخت. هاشمی همیشه فضا را برای گفت‌وگو با جهان باز نگاه می‌داشت.

مسجدجامعی دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر