کد خبر: 713729 A

وزیر صمت:

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: مشکلی برای تامین اقلام اساسی وجود ندارد و خوشبختانه انبارها ذخیره‌های مناسبی دارد و در بخش کالاهای غیراساسی نیز اقدامات خوبی انجام شده است و در هیچ بخشی با کمبود مواجه نیستیم.

به گزارش ایلنا، رضا رحمانی در نشست مشترک با رییس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که جمعی از معاونان و مدیران این وزارتخانه نیز حضور داشتند، گفت: برای سال آینده نیز برنامه ویژه‌‌‌ای برای تامین کالاها، نظارت بر بازار و ثبات قیمت‌‌ها تدوین شده است و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد آرامش در جامعه و ارتقای روحیه نشاط و امید در کشور تلاش خواهد کرد.

وی با اشاره به توجه ویژه رییس‌‌جمهور در ارتباط با تامین کالاهای اساسی و غیراساسی و ثبات بازار اظهار داشت: روحانی پیگیر هستند و تاکید دارند که ارز تخصیص داده شده، در بخش‌‌های مختلف در بهترین شکل صرف شود و مردم آثار آن را در زندگی روزمره خود مشاهده کنند و وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی هم برنامه‌‌های ویژه‌‌ای در این بخش دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حفظ شرایط فعلی تولید و اشتغال اولویت اصلی ما بوده و تامین نقدینگی مورد نیاز تولیدکنندگان در این زمینه ضروری است، تصریح کرد: واحدهای بسیاری توانایی تولید بیشتر و بازار برای تولیدات خود دارند اما به دلیل کمبود سرمایه در گردش قادر به استفاده از توان و ظرفیت تولید خود نیستند و کمیسیون اقتصادی مجلس می‌‌تواند در این زمینه اقدامات و حمایت‌‌های خوبی داشته باشد.

رحمانی با اشاره به اهمیت توسعه صادرات محصولات ایرانی و ضرورت توجه ویژه به این بخش خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌‌های اصلی ما در سال ۹۸، برنامه‌‌ریزی برای افزایش صادرات است تا هم زمینه اشتغال بیشتر برای جوانان ایرانی مهیا شود و هم تولیدکنندگان بازارهای جدیدی برای محصولات خود داشته باشند.

وی کمیسیون اقتصادی مجلس را کمیسیونی مهم در شرایط فعلی برشمرد و ابراز داشت: رویکرد ما برای ارتباط با مجلس، رویکردی تعاملی است و تلاش می‌کنیم از ظرفیت‌‌های این کمیسیون و اعضای آن بیشترین بهره را ببریم.

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این نشست با بیان اینکه وظیفه سنگینی در شرایط فعلی برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است، بیان کرد: کمیسیون اقتصادی برای همراهی و همکاری با این وزارتخانه آمادگی کامل دارد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات مربوط به تامین مالی بنگاه‌‌های تولیدی باید حل شود، بیان کرد: شاه‌بیت تصمیمات کمیسیون اقتصادی مجلس مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت است و با رویکرد مثبت این وزارتخانه به ویژه رحمانی فضای خوبی برای رفع موانع به وجود آمده است.

این نماینده مجلس به تلاش‌‌های دشمن برای القای فضای یاس و ناامیدی به ویژه در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: همه باید در بخش‌‌های مختلف دست به دست هم دهیم تا مشکلات مربوط به فضای کسب و کار و تولید را در کشور برطرف کنیم.

در این نشست همچنین هر یک از اعضای کمیسیون اقتصادی درباره موضوعات مختلف از جمله لزوم رصد کالا از بدو ورود به کشور تا توزیع، تامین و توزیع کالاهای اساسی، نظارت بر بازار و قیمت‌‌ها و ثبت سفارش در مناطق آزاد به بیان نظرات خود پرداختند.

گفتنی است در این نشست مقرر شد با تدام جلسات و تشکیل کارگروه‌‌های تخصصی مباحث مربوط به تولید و توزیع و تامین نقدینگی واحدهای تولیدی بررسی شود و در جهت رفع مشکلات تعامل و پیگیری‌های لازم انجام شود

حسین جابرانصاری حسین جابر انصاری جابری انصاری جابری‌انصاری حسین جابری انصاری حسین جابری‌انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر