کد خبر: 713662 A

در گفت‌وگوی ذوالفقاری و اینچه مطرح شد؛

در تماس تلفنی روز گذشته معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با قائم مقام وزیر کشور ترکیه، دو طرف بر استمرار این همکاری‌‌‌ها در برخورد با گروه‌‌‌های تروریستی و همچنین تامین امنیت مرزها تاکید کردند.

به گزارش ایلنا، محترم اینچه در این تماس تلفنی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات کنترلی نیروهای مرزی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با فعالیت گروه‌‌‌های تروریستی و عوامل قاچاق انسان، خواستار همکاری بیشتر نیروهای مرزی دو کشور در انجام عملیات همزمان علیه گروه‌‌های تروریستی شد.

حسین ذوالفقاری نیز ضمن تاکید بر همکاری‌‌های دوجانبه در زمینه برقراری امنیت در مرزهای دو کشور بر انجام همکاری‌‌ها و هماهنگی مدیران ذی‌‌ربط ایران و ترکیه در جهت مبادله اطلاعات و اقدامات عملیاتی تاکید و پیشنهاد کرد در اسرع وقت فرمانده مرزبانی کشورمان با فرمانده ژاندارمری ترکیه در نقطه صفر مرزی ملاقات کند که این پیشنهاد مورد موافقت قائم مقام وزیر کشور ترکیه قرار گرفت.

در مذاکره تلفنی ذوالفقاری با محترم اینچه همچنین آخرین اخبار و رویدادهای مرزی و امنیتی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت و در ادامه بر استمرار همکاری‌‌‌های دو کشور در چارچوب کارگروه مشترک امنیتی و در اجرای موافقتنامه امنیتی تاکید شد.
 

ایران و ترکیه حسین ذوالفقاری رابطه ایران و ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر