کد خبر: 713498 A

بیرانوندی در تذکری:

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس خواستار تدبیر دولت برای اشتغال جوانان شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمد بیرانوندی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: جوانان غیرتمند لر، آریوبرزن‌های ایران در حمایت از حضرتعالی قلعه فلک الافلاک را گواه گرفتند و فریادتان زدند تا در گاه نیاز به فریادشان برسید؛ همان جوانان می‌خواهند تا با سفر به لرستان و تشکیل کارگروه ویژه متشکل از وزرا و کارشناسان به درد بیکاری ناشی از کم لطفی دولت‌های مختلف گذشته رسیدگی کنید.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی افزود: این جوانان امیدوارانه درس خواندند تا شغل بیابند و ازدواج کنند و خوب زندگی کنند ولی کاری پیدا نکردند و سوختند؛ اینک ناامید از یافتن شغل در میانه راه ایستاده‌اند و تدبیر دولت تدبیر و امید را می‌خواهند.

وی خطاب به وزیر نیرو گفت: تجمع و تحصن راه خوبی برای دریافت حقوق و اجرای عدالت نیست؛ بارها به سمع‌تان رساندن شد که استان لرستان یکی از ۵ استان پرآب کشور است که میانگین کشت‌های آبی آن نصف میانگین کشور است؛ لطفاً با قید فوریت و پیش از آن که دیر شود با تشکیل جلسه کمیته فنی به این خواسته مردم استان رسیدگی کنید.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در آستانه بررسی بودجه از دولتمردان و کمیسیون تلفیق می‌خواهم معلمان را دریابند و بودجه لازم برای اجرای کامل رتبه‌بندی معلمان اختصاص داده شود تا این طرح به طور کامل اجرا شود.

بیرانوندی خواستار توجه به بودجه اجرای قانون استخدام نیروهای حق‌التدریس شد و در ادامه خطاب به وزیر کار گفت: بازنشستگان کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی، شناسنامه و هویت اداری و کارگری این مملکت هستند؛ روا نیست که در مسیر پرسنگلاخ زندگی، بی‌کس و بی‌پناه رهایشان کنیم، لذا از دولت و مجلس انتظار داریم برای اجرای طرح همسان‌سازی دستمزدهای این قشر کمک کنند.

محمد بیرانوندی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر