کد خبر: 713429 A

تعداد ۱۵۰ نفر از نمایندگان طی بیانیه‌ای درخواست خود را مبنی بر رسیدگی به وضعیت جانبازان و ایثارگران از رئیس‌جمهور مطرح کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، امروز در صحن علنی مجلس ۱۵۰ نماینده در نامه ای به رییس جمهور تاکید کردند: از آنجایی که خدمات درمانی ایثارگران امری تخصصی است انتظار می رود دولت خدمات درمانی جانبازان و ایثارگران را متمرکز در بنیاد شهید انجام دهد.

در این بیانیه آمده است: دولت در حالی به استناد ماده ۱۳ قانون جامع خدمات رسان به ایثارگران از ابتدای ۹۷ رویه منظم بیمه تکمیلی را به دستگاه های اجرایی محول نمود که زیرساخت های آن را تعبیه نکرده است، این موضوع موجب از بین رفتن آرامش روحی و روانی ایثارگران و بازنشستگان شده است، همچنین این موضوع سبب تغییر در درمان ایثارگران و جانبازان در مراکز درمانی شده است.

در ادامه این نامه بیان شده است: امروز برای جانبازان و ایثارگران بازنشسته با توجه به وضعیت خاص صندوق های بازنشستگی سردرگمی ایجاد شده است، از این رو به لحاظ شان و مقام والای ایثارگران دستور فرمایید تا خدمات درمانی جانبازان و ایثارگران در بنیاد شهید تمرکز کر ده و آنچه از بودجه که قرار است از هر مبلغی در اختیار وزارت خانه ها قرار گیرد به بنیاد شهید داده شود تا سردرگمی و دغدغه آنان مرتفع شود.

بیانیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر