کد خبر: 713116 A

با حضور ذوالفقاری؛

ملانوری مدیر کل سیاسی وزارت کشور با حضور معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور معرفی شد.

به گزارش ایلنا، صبح امروز ذوالفقاری در جمع مدیران و کارشناسان حوزه سیاسی حمید ملانوری، مدیرکل جدید دفتر امور سیاسی وزارت کشور را معرفی و حکم وزیر کشور را به وی اعطاء کرد.

بنا بر این گزارش، ذوالفقاری در این نشست، ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های سرمست، مدیر کل سابق سیاسی و آرزوی موفقیت برای وی در مسؤولیت استانداری قم، رویکردهای وزارت کشور در انتصابات را تبیین کرد.

ذوالفقاری با تأکید بر تقویت نگاه به درون سازمان و استفاده از ظرفیت نیروهایی که سلسله مراتب کار و تلاش را در وزارت کشور به تدریج پشت سرگذاشته اند، گفت: مهم این است که از دانش و تجربه تجمیع شده در دستگاه اداری و اجرائی کشور، برای اقدام های عملی مؤثر در راستای کاهش مشکلات کشور و مردم استفاده کنیم.

معاون وزیر کشور با اشاره به سوابق خدمتی مدیر کل جدید سیاسی وزارت کشور، ابراز امیدواری کرد در دوران ملانوری با فعال سازی و شکوفا سازی بیش از پیش ظرفیت های موجود در وزارت کشور و مشخصاً دفتر امور سیاسی، روند کار در حوزه سیاسی وزارت کشور به گونه ای پیش رود که در عرصه مدیریت سیاست داخلی کشور، محور اصلی تصمیم سازی و به تناسب اختیارات، تصمیم گیری های مقتضی در این حوزه رقم بخورد.

ذوالفقاری همچنین ابراز امیدواری کرد؛ با تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های بموقع و مؤثر حوزه سیاسی و از جمله دفتر امور سیاسی وزارت کشور، در عرصه های سیاسی پیش روی کشور شاهد نشاط سیاسی روز افزون باشیم.

در این نشست همچنین، حمید ملانوری، مدیر کل جدید سیاسی گفت: با توجه به تجربه ای که در این سالها در وزارت کشور کسب شده و همکاری همکاران و مدیریت راهگشا و رهنمودهای مدیران وزارت کشور و رهنمودهای وزیر کشور، همکار خوبی برای حوزه سیاسی و وزارت کشور باشیم.

وی با اشاره به طرح وظایف این دفتر و انتظارات وزیر کشور در این خصوص، بیان داشت: دفتر امور سیاسی وزارت کشور به عنوان متولی انتصابات و پیگری فعالیت های سیاسی در کشور،  مسائل احزاب و تشکل ها و موارد مرتبط با فرق و ادیان وظیفه مهم و جدی بر عهده دارد.

ملانوری با تاکید بر اینکه تمام مسائلی که امروز در جامعه اتفاق می افتد از هم جدا نیستند، پیوستگی خیلی زیادی بین مسائل سیاسی، امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی وجود دارد،‌گفت: فعالان در عرصه های مختلف باید برای ایجاد امنیت پایدار و دست یافتن به رشد و بالندگی تلاش کنند.

مدیر کل سیاسی با بیان اینکه امکان ندارد فعالیت در موضوعات مختلف بدون هماهنگی و همپوشانی و هم افزایی اتفاق بیفتد، اظهار داشت: مدیران و مسئولان ارشد عالی دولت در استانها باید بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و تدابیر دولت در خط مقدم جبهه کشور با تمام وجود فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه خواسته جدی وزیر کشور این است که اولاً تلاش کنیم برای انتصابات از بدنه وزارت کشور و از بهترینها استفاده کنیم،‌ تصریح کرد:در مرحله بعد باید زمینه را برای رشد همکاران در وزارت کشور فراهم کنیم، چرا که این رویکرد جدید مورد حمایت در وزارت کشور بوده که قابل تقدیر و ستایش است.

مدیر کل جدید سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه باید این اتفاق مبارک ادامه پیدا کند، گفت: وزارت کشور که یک دستگاه حاکمیتی، نظارتی و راهبردی است و مدیران زیر مجموعه این وزارتخانه نقشه های راه را برای سایر مدیران اجرایی هم فراهم و ایجاد می کنند بدین جهت این راه باید ادامه پیدا کند و به منصه ظهور و بروز واقعی برسد، تا با تربیت نیروهای کارآمد و انتخاب بهترین ها برای انتصاب در پست های نمایندگان عالی دولت زمینه رشد و توسعه مناطق فراهم و انتظارات مردم محقق شود.

ملانوری در پایان خاطر نشان کرد: دانش و تجربه ای که به واسطه حضور در مجموعه وزارت کشور ایجاد شده و توان مدیریتی و دانش و تجربه ای که در مجموعه همکاران دفتر سیاسی وجود دارد می تواند کمک کند تا انتظارات وزیر کشور را برآورده کند و به این اعتماد پاسخ  مناسب بدهیم.

ذوالفقاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر