کد خبر: 712971 A

نوروزی در تذکری:

سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس گفت: کسانی که هم از طریق گوشت ارزان از کشورهای شمالی در بازار به قیت گزاف به سرمایه دست پیدا می‌کنند و هم چند نفر از طریق خرید دام از دامداران به قیمت ارزان و فروش آن به دلار به کشورهای خلیج فارس به آلاف و الوف می رسند، درست است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسن نوروزی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: قیمت گوشت از سال گذشته تا امروز رشد صد درصدی داشته؛ از طرفی وزیر صنعت در تاریخ ۷/۳/۹۷ صادرات گوشت را به دلیل تنظیم بازار ممنوع اعلام می‌کند ولی از سوی دیگر با پیگیری کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران و سازمان توسعه و تجارت، صادرات گوشت سبک (گوسفند) آزاد اعلام می‌شود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در ۹ ماهه ابتدایی امسال، ۹ هزار و ۹۲۶ رأس گوسفند به کشورهای خلیج فارس صادر شده است. در شرایطی که سرمایه مردم به یک سوم کاهش یافته و بدترین فشارها به کارمندان و کارگران مظلوم و فرهنگیان وارد شده است، آیا رها کردن اختیار کالاهای اساسی در ید چند نفر صحیح است.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کسانی که هم از طریق گوشت ارزان از کشورهای شمالی در بازار به قیت گزاف به سرمایه دست پیدا می‌کنند و هم چند نفر از طریق خرید دام از دامداران به قیمت ارزان و فروش آن به دلار به کشورهای خلیج فارس به آلاف و الوف می رسند، درست است.

نوروزی در بخش دوم تذکر خود خطاب به وزیر دادگستری گفت: دیوان عدالت اداری که هزاران پرونده موجود دارد، چرا در این وضعیت به قوانینی می‌پردازد که مضر به حال ایثارگران و فرزندان آنها است؛ از جمله ابطال بخشنامه مربوط به مأموریت آموزشی فرزندان جانبازان در وسط سال تحصیلی.

نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر