کد خبر: 712963 A

ساداتی نژاد در نطق میان دستور:

یک عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: نباید این را هم فراموش کرد که مردم که وظیفه خود را همیشه به درستی و خوبی انجام داده اند،انتظار دارند تا دولتمردان هم به وظیفه خود به شایستگی عمل کنند و نداشتن برنامه مدون در حمایت از اقشار کم درآمد جامعه و عدم کنترل در بازار و نبود نظارت بر قیمت ها و آشفتگی بازار خودرو و تعطیلی کارخانجات و بیکاری فزاینده در جامعه مورد اعتراض شدید مردم است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیدجواد ساداتی نژاد در نشست علنی امروز در نطق میان دستور خود، گفت: انقلاب اسلامی ایران علیرغم توطئه های استکبار جهانی با توکل بر خداوند، ایستادگی ملت ایران و رهبری مقتدرانه حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری با سرافرازی پیش رفته است و امسال ۴۰ سالگی اش را جشن می گیرد. موفقیت های چشمگیر مختلف سیاسی، فرهنگی، نظامی، علمی و صنعتی، پزشکی علیرغم تحریم های ظالمانه توانسته است یک الگوی جدید را فراروی ملت های آزادی خواه قرار دهد.

وی تصریح کرد: امروز مولفه های جمهوری اسلامی شامل موشکی، هسته ای و اقتدار منطقه ای تبدیل به کابوسی برای دشمنان این کشور شده است و تمام رؤسای جمهور آمریکا اعم از آنکه باهوش و باادب خوانده شده و ترامپ بی ادب ؛در قفل کردن این مولفه های قدرت تفاوتی با یکدیگر ندارند.  تنها تفاوت آن ها در این است که اوباما به دنبال برجام های مجزا برای قفل کردن مولفه های قدرت بوده و ترامپ به دنبال قفل کردن هر سه مولفه قدرت جمهوری اسلامی در یک برجام است؛اما زهی خیال باطل.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه قدرت دفاعی ما در سپاه و ارتش قابل چشم پوشی نیست،تاکید کرد: امروز جنگل های موشکی جمهوری اسلامی قد کشیده است، دادن کدهای غلط و آدرس های نادرست، حرکت در مسیر آمریکا است و مقایسه ایران اسلامی با کشورهای فروپاشیده بازی در زمین دشمن است و تحلیل های غلط به دنبال تضعیف قدرت نظامی ما است؛اگر قدرت موشکی ما نبود معلوم نبود دشمن چه بر سر ما می آورد.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه ملت ایران اثبات کرده است همیشه مدافع قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح خود بوده است؛مطرح کرد:اما نباید این را هم فراموش کرد که مردم که وظیفه خود را همیشه به درستی و خوبی انجام داده اند،انتظار دارند تا دولتمردان هم به وظیفه خود به شایستگی عمل کنند و نداشتن برنامه مدون در حمایت از اقشار کم درآمد جامعه و عدم کنترل در بازار و نبود نظارت بر قیمت ها و آشفتگی بازار خودرو و تعطیلی کارخانجات و بیکاری فزاینده در جامعه مورد اعتراض شدید مردم است.

نماینده کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از موضوعات بسیار مهم و مطالبات مردم، موضوع اشتغال است،تاکید کرد:از رئیس جمهور می خواهم در مورد حفظ اشتغال موجود و تعطیلی کارخانجات دستور ویژه صادر کند،کمبود نقدینگی موجب تعطیلی صنایع شده است. معلوم نیست چرا بانک ها در زمینه تامین نقدینگی کاری انجام نمی دهند. برای مثال؛اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گزارش داده است تا آخر آذرماه سال ۹۷، ۲ هزار و ۷۴۴ نفر در شهرستان کاشان و یکهزار و ۵۳۲ نفر در شهرستان آران و بیدگل بیکار شده اند که این یعنی ۴۴ درصد در کاشان و ۴۲ درصد در آران و بیدگل ،بیکاری نسبت به سال قبل بیشتر شده است.

ساداتی نژاد ادامه داد:در لایحه بودجه ۹۸ موارد زیر موجب تعجب و نگرانی است. ۱- کاهش ۴۰ درصد اعتبارات علم و فناوری معاونت علمی فناوری رئیس جمهوری ۲- نبود اعتبار لازم برای نظام رتبه بندی معلمان و اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان در سقف دوم بودجه (که این عملا یعنی عدم اجرای نظام رتبه بندی معلمان) ۳- عدم توجه به همسان سازی حقوق و متناسب سازی آن برای کارکنان کشوری و لشگری و کارگری ۴- عدم شفاف سازی بودجه به ویژه بودجه نفت ۵- تعیین افزایش حقوق کارکنان دولت به صورت ۲۰ درصد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خطاب به رئیس جمهوری اظهار داشت:جناب آقای رئیس جمهور؛ چرا قانون ساماندهی نیروهای حق التدریس، خرید خدمت آموزشی پیش دبستانی و نهضت سوادآموزی جهت اجرا مستقیما به دستگاه مربوطه که آموزش و پرورش است،ابلاغ نشده است تا ناچارا ریاست محترم مجلس این مهم را انجام داد. آقای روحانی؛بفرمایید چرا در تدوین آئین نامه داخلی آن ممانعت به عمل می آید، انتظار است به فوریت در این موضوع اقدام لازم معمول شود تا انتظار ۱۰ها هزار معلم زحمت کش به سر آید.

ساداتی نژاد با تاکید بر موضوع منطقه اقتصادی کاشان ،ادامه داد:آقای رحمانی وزیرصنعت؛ بیش از ۱۰ سال از تصویب منطقه اقتصادی کاشان می گذرد و شرکت ایمیدرو هیچ اقدامی در خصوص اقدام زیرساخت سرمایه گذاری انجام نداده است، از شما درخواست دارم در این زمینه اقدام عاجل بفرمایید، همچنین علیرقم قول جنابعالی در کاشان کارگروه ریسندگی و مشکلات صنایع ریسندگی و بافندگی کاشان و واگذاری اختیارات و تصمیم گیری در این حوزه انجام نشده است و اختصاص ارز و خریدهای اعتباری و یوزانس صنایع منطقه همچنان معطل مانده است، انتظار رسیدگی عاجل و جدی را داریم.

نماینده کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:آقای مهندس اسلامی،وزیر راه و شهرسازی؛ فرودگاه کاشان از نظر پدافند غیرعامل در استان اصفهان یک ضرورت است،لذا دستور تسریع در تحویل گرفتن آن توسط شرکت فرودگاه های کشور را صادر فرمایید، همچنین جاده های بخش درزود، سفیددشت،ابوزیدآباد،بادرود،قم، نوش آباد، مشکات به کاشان همچنان حادثه آفرین است، آزادراه قم- کاشان به دلیل نداشتن روشنایی دائما دچار سانحه رانندگی است که از جنابعالی درخواست رسیدگی عاجل به این مشکل را دارم. جناب آقای شریعتمداری، بعد از ۱۶ سال هنوز بیمارستان تامین اجتماعی کاشان که مطالبه ۲۵۰ هزار نفر خانواده تامین اجتماعی است بر زمین مانده است، چرا به قول خود عمل نمی کنید.

ساداتی نژاد با اشاره بر کاهش تعرفه برق کاشان ،اظهار کرد:جناب آقای روحانی برای ۳ بار است که موضوع کاهش تعرفه برق کاشان از ۴ گرمسیری به ۳ گرمسیری در دولت طرح و تصویب نمی شود، ما مشکل کمبود آب شرب داریم، ۷.۵ میلیارد لیتر آب در کولرهای آبی تبخیر می شود، تغییر سیستم سرمایش از کولر آبی به گازی راه حل درمان آب شرب و مشکلات آن است که با تغییر تعرفه برق حل می شود.

وی در ادامه تاکید کرد:در پایان از نمایندگان مجلس انتظار دارم لطفا طرح کارشناسی شده اینجانب را که تحت عنوان ایجاد یک استان مستقل در شمال استان اصفهان در سامانه قوانین مجلس با همکاری اداره کل قوانین تصویب و به ثبت رسانده ام را امضا فرمایید و با ایجاد این استان با مرکزیت کاشان ،ظرفیت های این منطقه که می تواند در خدمت توسعه جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد و متاسفانه امروز در بند بروکراسی پیچیده استان گرفتار شده است، شکوفا گردد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان نطق خود، تاکید کرد:آخرین تذکرم به وزیر جهاد کشاورزی و نیرو؛ کشاورزان زحمتکش در این شرایط اقتصادی چه گناهی دارند که گرفتار دعواهای تخصصی این دو وزارتخانه شده اند، تبدیل پروانه چاه های کشاورزی و ساعت کارکرد این چاه ها ،لازم است با تمهیدات معیشتی برای کشاورز و آموزش کشت جایگزین مناسب انجام شود و تصمیمات جزیره ای در هر دو وزارتخانه راه به جایی نخواهد برد.

ساداتی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر